Pierwsze urodziny carpooling.pl

BIZNES, INTERNET, STYL ŻYCIA

Właśnie minął rok od uruchomienia http://www.carpooling.pl: polskiej odsłony europejskiego serwisu kojarzącego kierowców i pasażerów jadących w tym samym kierunku. W chwili startu polscy użytkownicy zyskali dostęp do 200 000 przejazdów. Dwanaście miesięcy później, dzięki dynamicznemu rozwojowi w kilku krajach, w bazie platformy codziennie znajduje się ponad pół miliona ofert przejazdów i zapytań w wolne miejsca.

W ciągu pierwszego roku uruchomiona została m.in. wersja light na telefony komórkowe, aplikacja carpooling.pl na Facebooku oraz aplikacja na iPhone’a,iPoda touch i iPada. Za pomocą każdego z tych narzędzi użytkownicy zyskują wygodny dostęp do największej bazy wspólnych przejazdów w Europie. Serwis nawiązał także współpracę z kilkoma partnerami, oferując swoje bezpłatne narzędzia organizatorom kilku ogólnopolskich wydarzeń, dzięki czemu ich uczestnicy mogli w tani i ekologiczny sposób dojechać na miejsce. Udało się także zdobyć zaufanie kilkunastu polskich miast, które zamieściły link do carpooling.pl na swoich oficjalnych stronach internetowych.

Umawiane przejazdy, zwane czasem e-autostopem lub autostopem internetowym, cieszą się coraz większym powodzeniem. W bazie carpooling.pl zarejestrowanych jest ponad 14 000 użytkowników mieszkających w Polsce, a strona na Facebooku zgromadziła już prawie 4000 Fanów. W najbliższym czasie operator carpooling.pl planuje dalszy rozwój produktów opartych na technologiach mobilnych, w tym przygotowanie aplikacji dla telefonów z systemem Android.

Info: Carpooling.pl


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry