Internet po pięćdziesiątce

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET, STYL ŻYCIA

Osoby po pięćdziesiątym roku życia w Polsce coraz częściej i chętniej korzystają z Internetu, ale nie interesują się specjalnie portalami społecznościowym – wynika z badania „Mobilny internet 50+ – nowe media w rękach starszych użytkowników”, przeprowadzonego przez naukowców z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Liczba internautów po pięćdziesiątce wciąż rośnie. Jeszcze 6 lat temu, tylko 22% osób w przedziale wiekowym 50-59 lat, serfowało po sieci. Obecnie jest ich prawie dwa razy więcej (37%). Wśród sześćdziesięciolatków i starszych internauci stanowią 15%. Co piąty Polak, mający dostęp do sieci w domu, nie korzysta z niej – przede wszystkim są to właśnie osoby starsze.1 Pod tym względem Polska znajduje się na ostatnich miejscach wśród krajów Unii Europejskiej. Dla porównania, z sieci korzysta niemal 95% polskich nastolatków.

Dla osób po pięćdziesiątce internet w pierwszej kolejności stanowi źródło informacji. Nie są dla nich szczególną atrakcją portale społecznościowe, niechętnie zamieszczają na nich swoje zdjęcia, treści, rzadko nawiązują nowe znajomości za pomocą sieci i sporadycznie używają internetu jako narzędzia do podtrzymania starych kontaktów – jeśli już, to raczej z najbliższymi sobie osobami. Wynika to być może z tego, że wielu ich znajomych zwyczajnie nie ma konta na portalach społecznościowych. A może to, co „kręci” młodych, niezbyt bawi poważniejszych i dojrzalszych?…

1 Raport „World Internet Project – Poland 2010″

Autor: Justyna Kalicińska
Źródło: money.pl


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry