KONKURS – Bassekou Kouyate & Ngoni Ba we Wrocławiu!

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA

Bassekou Kouyate to malijski czarodziej ngoni – zachodnioafrykańskiej lutni uważanej przez blusmenów za praprzodka banjo. Bassekou występował i nagrywał z największymi artystami muzyki świata oraz jazzu m.in. nestorem malijskiej sceny Ali Farka Toure, swym wieloletnim współpracownikiem Toumani Diabate, Taj Mahal czy Bela Fleck. Wraz z żoną, wokalistką Ami Sacko, założył zespół Ngoni Ba, który w 2008 roku został uhonorowany nagrodą BBC w Kategorii Najlepszy Artysta Afryki oraz Najlepsza Płyta World Music za debiutancki „Segu Blue”.

Podczas marcowej trasy Bassekou Kouyate & Ngoni Ba promować będą najnowsze wydawnictwo „I Speak Fula”. Podobnie jak „Segu Blue”, album w całości został nagrany w Bamako – Mali, a za jego produkcję odpowiedzialnymi byli Jerry Boys (Buena Vista Social Club) oraz Lucy Duran – znana jako host BBC III oraz zagorzała promotorka muzyki etnicznej.Koncerty Bassekou Kouyate & Ngoni Ba to barwna eksplozja afrykańskich rytmów i melodii wykonywanych przez 7-osobowy zespół występujący w tradycyjnych strojach ludowych. W ciągu ostatnich lat zachwycali publiczność największych sal koncertowych oraz festiwali jak Womad czy BBC Proms.

21.03.11, poniedziałek, godz. 20:00
Sala Koncertowa Filharmonii

Muzyka świata – Bassekou Kouyate & Ngoni Ba
Bassekou Kouyate & Ngoni Ba:
Bassekou Kouyate – Ngoni
Amy Sacko – wokal
Fousseyni Kouyate – ngoni ba
Oumar Barou Kouyate – Ngoni
Moussa Bah – ngoni bass
Alou Coulibaly – calebasse
Moussa Sissoko – perkusja
Program:
„I Speak Fula”

PYTANIE: JAKI ALBUM BĘDZIE PROMOWAĆ Bassekou Kouyate NA KONCERCIE WE WROCŁAWIU

Odpowiedzi wraz z imieniem i nazwiskiem, numerem telefonu kontaktowego prosimy przesyłać do czwartku 17 marca 2011 roku do godziny 15.00 na adres konkurs@newsfix.pl. Do rozlosowania 1 podwójna wejściówka na koncert w Filharmonii Wrocławskiej!

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry