Marsz (NIE) Milczenia – „Stop przemocy wobec zwierząt!”

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ZWIERZĘTA

NEWSFix Magazine objął patronat medialny nad wydarzeniem : Marsz (NIE) Milczenia – „Stop przemocy wobec zwierząt!”, który odbędzie się 3 kwietnia na wrocławskim Rynku o godzinie 13:00.

CEL MARSZU:
– wyrażenie społecznego sprzeciwu wobec bezzasadnego krzywdzenia i zaniedbywania zwierząt,
– uświadomienie społeczeństwa, aby reagowało na akty przemocy wobec zwierząt i aby zdało sobie sprawę z faktu, że zwyrodnialcy znęcający się nad zwierzętami nie poprzestaną na nich, niewielka jest granica między agresją wobec zwierząt, a agresją wobec ludzi, , większość przypadków znęcania się nad zwierzętami ma w późniejszym czasie odzwierciedlenie w krzywdzeniu innych ludzi.

IDEA MARSZU
– problem przemocy stosowanej wobec zwierząt najbliższych człowiekowi i towarzyszących mu na co dzień. Ludzie którzy męczą zwierzęta dla przyjemności zasługują na potępienie, poza tym ta przyjemność kiedyś się nudzi i szukają większego dreszczyku emocji. Kolejnym aspektem jest pokazanie społeczeństwu, że zwierzęta czują i cierpią, że zasługują na naszą opiekę, miłość i szacunek.

Może wielu osobom wydawać się, że taki marsz w niczym nie pomoże i nie będzie żadnych efektów. To nie jest prawdą, samo nagłośnienie sprawy, poparcie jej i uczestnictwo zsolidaryzuje osoby kochające zwierzęta a także pokaże, że są ludzie którym zależy na losie zwierząt i że nie jest to kwestia tabu, czy taka o której się nie mówi, nie myśli, czy nie przejmuje. Zwierze to nie przedmiot, który można wyrzucić jak się znudzi. W czasie trwania całej akcji zbierane będą podpisy pod wnioskiem o surowe ukaranie dwóch nastolatków, którzy zabili w drastyczny sposób kota nogą od stołu – sprawa ta, została ujawniona przez portal otowroclaw.com. TOZ Wrocław będzie dążył do ukarania sprawców tego czynu.

PRZEBIEG MARSZU
13:00 – zbiórka na Rynku, 13:30 – przemarsz dookoła Rynku,
14:00 – zakończenie Marszu – wypuszczenie balonów w powietrze.

Zapraszamy serdecznie do udziału w tym ważnym dla zwierząt wydarzeniu! NEWSFix Magazine w 100% popiera działania Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami!

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry