Firefox 4 już jest! – nowa lepsza przeglądarka!

AKTUALNOŚCI, INTERNET, TECHNOLOGIE

Mozilla udostępniła najnowszą wersję Mozilla Firefox 4, kolejne wydanie popularnej, darmowej przeglądarki open source. Firefox daje użytkownikom kontrolę nad sposobem korzystania z Internetu, oferując uproszczony interfejs, nowe, ciekawe funkcje, zwiększoną wydajność i wsparcie dla najnowszych technologii internetowych.

Firefox 4 jest dostępny dla systemów Windows, Mac OS X i Linux w ponad 80 wersjach językowych. Wkrótce Firefox 4 będzie też dostępny w wersji dla urządzeń przenośnych z systemami Android i Maemo.

Firefox 4 to jak dotąd najszybsza wersja przeglądarki. Dzięki znacznemu poprawieniu prędkości i wydajności nowy Firefox jest od dwóch aż do sześciu razy szybszy niż poprzednia wersja. Znaczne ulepszenia w silniku JavaScript sprawiają, że wszystko, począwszy od uruchamiania programu i wczytywania stron, aż do wydajności grafiki i JavaScriptu, jest niespotykanie szybkie.

Najnowsza wersja Firefoksa wprowadza odświeżony interfejs, w którym zawartość strony zajmuje centralne miejsce ekranu. Funkcje, takie jak karty aplikacji i grupowanie kart (Panorama), sprawiają, że poruszanie się po Sieci staje się łatwiejsze i wydajniejsze. Firefox udostępnia obsługę czołowych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa, w tym mechanizm zapobiegający śledzeniu czy Politykę bezpieczeństwa treści, które zapewniają użytkownikom kontrolę nad ich osobistymi danymi oraz chronią ich w Internecie.

Nowości w Firefoksie 4:

Najszybszy jak dotąd Firefox

– Wydajność: Firefox 4 jest aż do sześciu razy szybszy niż poprzednia wersja. Poprawiony czas uruchamiania programu i wczytywania stron, wysoka wydajność aplikacji internetowych oraz przyspieszana sprzętowo grafika sprawiają, że Firefox jest przeglądarką stworzoną z myślą o złożonych, interaktywnych witrynach internetowych.

Odświeżony interfejs

-Karty aplikacji: przypisz stałe miejsce często odwiedzanym stronom, takim jak poczta, Twitter, Facebook czy YouTube.

-Przełącz na kartę: z łatwością znajdź dowolną otwartą kartę i przejdź do niej za pomocą inteligentnego paska adresu, tym samym unikając otwierania duplikatów kart.

-grupowanie kart (Panorama): aby oszczędzić czas podczas przeglądania wielu kart jednocześnie, zorganizuj je w łatwe do zarządzania grupy przy pomocy funkcji „przeciągnij i upuść”.

Prywatna i bezpieczna synchronizacja

-Funkcja synchronizacji Firefoksa: korzystaj z dostępu do swojej historii przeglądania, otwartych kart, haseł i danych formularzy na wielu komputerach i urządzeniach przenośnych.

Pełna swoboda przy modyfikacjach

-Nowy menedżer dodatków: z łatwością wyszukaj spośród ponad 200 000 dodatków te, dzięki którym dostosujesz funkcje oraz wygląd Firefoksa do własnych upodobań.

Prywatność i bezpieczeństwo

-„Nie śledź”: Firefox jest pionierem dążącym do ustanowienia nagłówka „Do-Not-Track” (ang. „nie śledź”) standardem w Internecie. Funkcja ta umożliwia użytkownikom zadeklarowanie chęci wycofania się ze śledzenia wykorzystywanego do reklam behawioralnych.
-Firefox stawia prywatność na pierwszym miejscu i naprawia niedociągnięcia w niektórych standardach sieciowych, żeby uniemożliwić niepowołanym osobom dostęp do Twojej historii przeglądania.
-HTTP Script Transport Security (HSTS): witryny internetowe mogą teraz chronić wrażliwe dane użytkowników przed przechwyceniem w trakcie logowania, polecając Firefoksowi automatyczne nawiązywanie bezpiecznego połączenia z ich serwerami.
-Polityka bezpieczeństwa treści (Content Security Policy): Firefox zapobiega atakom typu cross-site scripting za pomocą mechanizmu umożliwiającego witrynom wyraźne określenie zawartości uprawnionej do wyświetlania.

Nowoczesne narzędzia dla programistów:

-Silnik JavaScript zawiera teraz nowy kompilator „w locie” (JIT) o nazwie JägerMonkey oraz udoskonaloną wersję dotychczasowego kompilatora JIT TraceMonkey, a także interpreter SpiderMonkey. Użytkownicy zauważą większą szybkość wczytywania stron oraz lepszą wydajność gier i aplikacji internetowych.
-Obsługa języka HTML5 w Firefoksie zawiera przyspieszone sprzętowo wideo w jakości HD (WebM), grafikę 3D, przechowywanie danych offline, profesjonalną typografię, interfejsy dotykowe oraz API Mozilla Audio, pozwalające na tworzenie ciekawych wizualizacji dźwięku

Najnowszą wersję programu można pobrać ze strony producenta : http://www.mozilla-europe.org/pl/

Info: Mozilla

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry