Bogaczowi łatwiej zostać obywatelem [ z sieci ]

AKTUALNOŚCI, BIZNES

Może i na zachodzie Europy rośnie niechęć do imigrantów, ale powiedzmy sobie szczerze, są imigranci i imigranci. Przykład Wielkiej Brytanii doskonale obrazuje, w czym rzecz. A nietrudno zgadnąć, że pies jest pogrzebany… w pieniądzach.

Jak podaje „Guardian”, imigranci, posiadający przynajmniej 5 mln funtów na koncie, mogą otrzymać obywatelstwo Wielkiej Brytanii poza kolejką. Takie przepisy wprowadza nowe prawo imigracyjne, które weszło w życie w środę. Dotychczas, aby zostać obywatelem Zjednoczonego Królestwa, trzeba było mieszkać na jego terenie co najmniej pięć lat. Ten przepis znacząco się nie zmieni, poza jednym wyjątkiem: jeśli masz 5 mln funtów na koncie, na obywatelstwo będziesz czekał 3 lata, a jeśli jesteś posiadaczem 10 mln funtów – czas oczekiwania zostanie skrócony o kolejny rok.

Dodatkowe ułatwienia czekają również na przedsiębiorców, którzy zatrudniają minimum 10 osób lub ich roczny obrót przekracza 10 mln funtów. W ten oto sposób rząd Wielkiej Brytanii chce przyciągnąć na Wyspy więcej zagranicznych pieniędzy i obiecujących, utalentowanych przedsiębiorców.

Autor: Justyna Kalicińska
Źródło: Guardian


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry