Inwazja. Bitwa o Los Angeles

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Premiera filmów o niemal identycznej tematyce w przeciągu zaledwie miesiąca może się wydawać, z marketingowego punktu widzenia, przedsięwzięciem nieco karkołomnym i niezbyt rozsądnym.

Przedwiośnie zaowocowało nam dwoma filmami o inwazji obcych na Ziemię: najpierw na ekrany wszedł Skyline, a w drugiej połowie marca w kinach pojawiła się „Inwazja. Bitwa o Los Angeles”, Jonathana Liebesmana. O ile jednak twórcy „Skyline” pogubili się zupełnie chyba jeszcze na etapie projektu, o tyle „Inwazja…” zasługuje na miano naprawdę porządnego filmu.

Piękny, słoneczny dzień nad Kalifornią. Sierżant marines (Aaron Eckhart, znany m.in. z „Mrocznego Rycerza”), po wypadkach w Afganistanie, gdzie zginęło wielu jego żołnierzy, chce odejść ze służby. W tym samym czasie w mediach pojawiają się komunikaty, że mieszkańców zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych czeka interesujące widowisko: deszcz meteorytów. Prędko okazuje się jednak, że meteoryty będą obserwowane na niemal wszystkich wybrzeżach sześciu kontynentów, a ich upadek nie jest wcale taki przypadkowy… Marines przyjdzie walczyć z nieznanym, przerażającym przeciwnikiem, a wynik tego starcia dość szybko zostaje przesądzony.Tytuł w żaden sposób nie zwodzi, faktycznie film niemal w całości przedstawia toczącą się bitwę o Miasto Aniołów. Łatwo zacierają się gatunki, trudno jednoznacznie określić, czy „Inwazja…” to film science-ficion, czy raczej kolejny obraz wojenny. Niczego to jednak „Inwazji…” nie ujmuje, wręcz przeciwnie. W ostatnim czasie filmy akcji, których fabuła nie byłaby z mozołem popychana przez dziwaczne wątki, zazwyczaj wynikające z czyjejś głupiej decyzji, można policzyć na palcach jednej ręki. W „Inwazji…” akcja toczy się zgrabnie, zachowana jest ciągłość fabularna, a całość wypada bardzo realistycznie. Zaś na finiszu nie czeka nas happy end z roześmianymi amerykańskimi chłopcami, którzy znowu uratowali cały świat… No, może na razie nie uratowali…

Autor: Justyna Kalicińska


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry