Wrażenia z gościnnego koncertu Filharmonii Łódzkiej we Wrocławiu

MUZYKA, ROZRYWKA

W niedzielny wieczór (27.03) wrocławscy melomani mieli okazję uczestniczyć w gościnnym koncercie Filharmonii Łódzkiej .Orkiestra Filharmonii im. A. Rubinsteina w Łodzi składa się obecnie z 93 osób. Zespół występował pod batutą wielu wybitnych dyrygentów i z sławnymi solistami. Z orkiestrą występowali Dawid i Igor Ojstrachowie, Światosław Richter ,Piotr Paleczny, Krystian Zimerman , Ivo Pogorelich, Midori.

W programie koncertu była Uwertura do Don Giovanniego W.A. Mozarta, Koncert na klarnet i orkiestrę nr 2 Es-Dur op. 74 C.M von Webera i bardzo emocjonalna Symfonia nr 4 f- mol po. 36 Piotra Czajkowskiego. Orkiestrę prowadził Daniel Raiskin, dyrygent o renomie jednego z najwszechstronniejszych muzyków swojej generacji. Daniel Raiskin jest szefem orkiestry od 2008 roku. Po Uwerturze do Don Giovanniego w Koncercie na klarnet i orkiestrę Webera, popis niezwykłych umiejętności dała klarnecistka Sharon Kam – niezwykła artystka. Występowi towarzyszyły emocje, owacjom nie było końca. Największych wrażeń dostarczyła jednak orkiestra wykonując IV Symfonię Czajkowskiego . Powstawała ona w trudnym dla Czajkowskiego czasie- przeżywał krótkie nieudane małżeństwo. Emocje w życiu, znalazły swój wyraz w tej pięknej symfonii .Sala wypełniona była po przysłowiowe brzegi. Słuchacze nie pozwolili orkiestrze szybko zejść ze sceny, znowu były bisy. Świetnie spędzony niedzielny wieczór.

Zapraszamy do udziału w naszych konkursach w których do wygrania mamy podwójne wejściówki na wybrane koncerty w Filharmonii Wrocławskiej

Przygotowała: AJ


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry