Nowy Cykl: WebTip – co piszczy w sieci – Internetowe Archiwum

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, INTERNET, TECHNOLOGIE

Rozpoczynamy nowy cykl poświęcony ciekawym a niekoniecznie znanym serwisom internetowym. Każdego tygodnia postaram się przedstawić „inną stronę Internetu”. Na początek startuje z serwisem archive.org.

www.archive.org

Po przeczytaniu adresu większość z Was pewnie stwierdzi, że to tylko składnica śmieci w postaci różnych plików zapewne nielegalnie udostępnionych. Jest to bardzo mylne stwierdzenie, ponieważ archive.org to 100% legalna multimedialna kopalnia wiedzy!

Archiwum Internetowe to specjalnie wydzielone sekcje gdzie gromadzone są filmy , muzyka, słowo pisane, programy komputerowe oraz strony internetowe.

Archiwum audio oraz biblioteka plików MP3 zawiera ponad 200000 darmowych nagrań audio począwszy na archiwalnych wiadomościach, poprzez koncerty, programy radiowe, książki audio i kończąc na oryginalnych utworach muzycznych dodanych przez tysiące użytkowników .

Archiwum Filmowe to nie tylko filmy pełnometrażowe. Ta część biblioteki zawiera również tysiące filmów cyfrowych oraz profesjonalnych telewizyjnych produkcji wcześniej dostępnych w TV. Szczególnie polecam program telewizyjny o tematyce komputerowej „Computer Chronicles”. Więcej na temat programu w kolejnym wydaniu „Ciekawe seriale” już 15 kwietnia.

Słowo pisane to między innymi darmowe książki w szerokim spektrum tematycznym – beletrystyka, książki dla dzieci, teksty historyczne oraz książki akademickie.

Archiwum programów komputerowych stawia sobie za zadanie zachować pamięć o przeróżnych programach i grach. Znajdują się tam kolekcje, których raczej nie znajdziecie na innych stronach w Internecie.

Wayback Machine to archiwum stron internetowych. Jeśli znacie adres strony z przed kilkunastu lat i chcielibyście jeszcze raz przeżyć dreszczyk emocji, gdy po raz pierwszy na nią wchodziliście za pomocą modemu z prędkością 33k w 1996 roku. Wayback Machine jest czymś czego szukacie. Większość stron została tam uwieczniona i dostępna za pomocą prostego interfejsu.

Czujecie się zainteresowani ? Zapraszam na www.archive.org i życzę wielu godzin miłych wspomnień! 🙂

Powiązane wpisy

  • Arek

    Extra strona … ilość legalnie udostępnionych filmów rzeczywiście zaskakująco duża!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry