Polska dominuje w światowym żużlu- także w 2011

AKTUALNOŚCI, SPORT

Żużel postrzegany jest jako sport niszowy. Jako dyscyplina sportowa znany jest jedynie w niewielu krajach Europy, między innymi w Szwecji, Danii, Wielkiej Brytanii, trochę na Słowenii, w Czechach i w Niemczech. Debiutuje we Włoszech. Poza Europą przeżywał swoje chwile świetności w Stanach Zjednoczonych i w Australii. Często wywołuje zdziwienie, a nawet rozbawienie, pada pytanie: po co czterech facetów miałoby jeździć w kółko po stadionie? Taka sytuacja jest w Polce nie do pomyślenia. W końcu mamy najsilniejszą ligę świata, reprezentację narodową, która jest aktualnym drużynowym mistrzem świata oraz, co najważniejsze, aktualnego indywidualnego mistrza i wice mistrza świata. Jest się czym poszczycić!

W 2011 roku będziemy mieli jeszcze więcej okazji, by poprzez żużel promować nasz kraj, kibiców i działaczy, gdyż w tegorocznym sezonie żużlowym najważniejsze imprezy będą odbywać się właśnie u nas.
Aż trzykrotnie zawita do Polski cykl Grand Prix, czyli składające się z 11 rund Indywidualne Mistrzostwa Świata.


Już pierwsze zawody w Polsce, a zarazem otwarcie sezonu żużlowego na świecie, odbędą się 30 kwietnia w Lesznie. Następnie, 27 sierpnia Grand Prix zawita do Torunia, a na zakończenie- 8 października, do Gorzowa Wielkopolskiego, gdzie właśnie powstał jeden z najnowocześniejszych stadionów tego typu w Europie. Zawody w Gorzowie będą się tam odbywały po raz pierwszy, a biorąc pod uwagę rangę tego wydarzenia ( ukoronowanie mistrza świata) będzie to wielka feta.

Gorzów także będzie gościł najlepszych żużlowców świata podczas Drużynowego Pucharu Świata, podczas którego zostanie wyłoniona najlepsza w tym roku nacja żużlowa. Zawody te odbędą się w dniach od 14 do 16 lipca.
Poza tymi stricte międzynarodowymi wydarzeniami, z pewnością warto chodzić na mecze Speedway Ekstraligi, którą można bez wahania nazwać najlepszą ligą żużlową świata. I nie chodzi tu tylko o najlepszych zawodnikach w niej startujących, ale także o wielkie pieniądze, które za tym sportem stoją.

Autor: Alicja Olko

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry