Zaplanuj budżet Unii Europejskiej!

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, INTERNET

Polski rząd intensywnie przygotowuje się do objęcia sterów Unii Europejskiej. Tymczasem my, prości obywatele państwa polskiego, możemy na moment wczuć się w kreatorów unijnej polityki i zaplanować budżet Unii Europejskiej.

Służy temu specjalna aplikacja na portalu Facebook, która znaleźć można na stronie Polskiej Prezydencji 2011. Przeprowadza nas ona kilkoma krokami przez proces ustalania perspektywy finansowej, który jest jednym z kluczowych celów polskiej prezydencji. Aplikacja umożliwia zmierzenie się z rozdzieleniem budżetu na rok 2011, który wyniósł 142 mld Euro. Zabawa polega na przyznawaniu poszczególnym obszarom unijnej polityki kwot pieniędzy, co następnie musi zostać zatwierdzone przez wszystkie państwa członkowskie oraz wszystkie frakcje w Parlamencie Europejskim.

Warto przed rozpoczęciem polskiej prezydencji zmierzyć się z tym zadaniem, aby lepiej rozumieć priorytety naszej polityki w obszarze europejskim i gospodarczym. Brawa dla twórców tego pomysłu- w końcu coś innego niż nużące regulacje i zawiłe traktaty.

Autor: Alicja Olko

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry