Europejski Kongres Gospodarczy 2011

BIZNES

Już za niecały miesiąc, od 16 do 18 maja w Katowicach odbędzie się Europejski Kongres Gospodarczy. Będzie to trzecia edycja tego najważniejszego spotkania biznesowego w Europie, która zgromadzi ponad 4500 gości ze świata biznesu i polityki. W ciągu trzech dni zaplanowanych zostało ponad sto debat, spotkań panelowych i innych imprez towarzyszących.

EEC (European Economic Congress) odbędzie się w wyjątkowym dla Polski czasie, gdyż w lipcu obejmie ona przewodnictwo w Unii Europejskiej. Jak podkreśla Wojciech Kuśpik, inicjator EEC i prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości w wywiadzie dla TVN CNBC, czas ten jest bardzo dogodny do dyskutowania nad tematach istotnych dla gospodarki w Europie- o jej konkurencyjności i wyzwaniach, które stoją przed nią stoją. Zakres tematyczny Kongresu jest jednak znacznie szerszy i obejmuje także problemy gospodarcze Europy Środkowo-Wschodniej, sytuację związaną z pakietem klimatyczno- energetycznym oraz kwestie innowacyjności gospodarczej.

Lista panelistów, którzy wezmą udział w debatach stale rośnie i jest imponująca. Do Katowic przybędą między innymi Jerzy Buzek- Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Donald Tusk- Prezes Rady Ministrów, Petr Neeas- Premier Czech, Iveta Radieova- Premier Słowacji oraz wielu innych. Na reprezentację świata biznesu składać się będą prezesi i vice prezesi wielu międzynarodowych firm i korporacji.

Z pełnym zakresem tematycznym EEC, a także ze szczegółowym planem spotkań, paneli i dyskusji można zapoznać się na stronie: http://www.eec2011.eu/agenda/ . Na bieżąco wiadomości na temat Kongresu można śledzić na Facebooku: http://www.facebook.com/?ref=home#!/EECKatowice

Źródło: EEC/TVN CNBC


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry