Najbardziej błyskotliwy serial wszech czasów- Mad Men

AKTUALNOŚCI, SERIALE TV

Papierosy, whisky, sex- Nowy Jork lat 60. A dokładniej Madison Avenue rządzona ówcześnie przez budzący się do życia świat reklamy. Jednym z jej rekinów jest bezwzględny, władczy i seksowny Don Draper, otoczony współpracownikami fikcyjnej agencji reklamowej Sterling Cooper oraz z pozoru perfekcyjną rodziną, na czele której stoi oszałamiająco piękna, idealna pani domu. Ich świat rozciąga się od oszklonych drapaczy chmur w centrum Manhattanu do przytulnego domku na przedmieściach Nowego Jorku.

Wypełniony jest ciągłymi romansami, intrygami i skandalami, ale także geniuszem reklamowym i kunsztem biznesowym. Bohaterowie, których egzystencji permanentnie towarzyszy papieros i alkohol, zachwycają widzów na całym świecie. Świat Mad Men został zrodził się w głowie jednego człowieka, Matthew Weiner’a, który od samego początku konsekwentnie utrzymuje serial w oryginalnej, niepowtarzalnej, a także niezwykle bystrej konwencji. Inteligentne i zabawne dialogi oraz podteksty obnażające przywary ówczesnego (ale i współczesnego) społeczeństwa- rasizm, ksenofobię, homofobię, seksizm- są niewątpliwie największą siłą tego serialu.
Ale nie tylko. Saga Mad Men składa się już z czterech sezonów i została bardzo szybko doceniona przez krytyków i koneserów gatunku, którzy obrzucili ją niezliczoną ilością nagród i wyróżnień. Jednak co najbardziej istotne- została doceniona przez publiczność, która w wyrazie zachwytu nad kunsztem i kreatywnością twórców przeniosła elementy świata Mad Men do współczesnej rzeczywistości. Kreatorów serialu można uznać za prawdziwych trendsetterów i mam tu na myśli wiele dziedzin- poczynając od mody, poprzez sztukę tworzenia koktajli, a kończąc na stylu życia.

W cyklu artykułów przedstawimy, jaki wpływ Mad Men wywarł na współczesne trendy, a jakie są oryginalnym dziełem jego twórców.

Cykl przygotowała: Alicja Olko

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry