Udoskonalona strategia programowa w ESPN Classic w 2011/2012 roku

AKTUALNOŚCI, SPORT

ESPN Classic za sprawą porozumienia z BBC otrzymał prawa do emisji 80-ciu godzin materiałów archiwalnych z Pucharu Anglii, futbolu międzynarodowego, wyścigów Formuły 1, krykieta, międzynarodowych rozgrywek rugby, wyścigów konnych oraz filmów dokumentalnych BBC. Dodatkowo nigdy nie prezentowane na antenie ESPN Classic: Finał Mistrzostw Świata z 1966 roku pomiędzy Anglią a Niemcami (z oryginalnym komentatorem BBC), 10 Wielkich Rodaków – Historia drużyny Wielkiej Brytanii na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (skupiająca się na 19-tu złotych medalistach), oraz Najlepsze momenty z Mistrzostw Świata w Krykiecie z 1975, 1979 i 1983 w tym wywiady z kapitanami zwycięskich drużyn.

Dodatkowo ESPN Classic podpisał niedawno umowę na emisję ponad 30-tu godzin materiałów z archiwum UEFA a wszystko to by rozgrzać Was przed Euro 2012. Zostały nabyte prawa do materiałów z Barclays Premier League, Aviva Premiership Rugby, Rajdowych Mistrzostw Świata oraz UFC, które będzie można oglądać na antenie ESPN. Nowa ramówka będzie dodatkiem do nadchodzących wydarzeń takich jak: Mistrzostwa Świata w Rugby, Wimbledon, tenisowy turniej Open, Puchar Anglii, Premier League, Euro 2012 czy Igrzyska Olimpijskie 2012.

ESPN Classic pokaże tej wiosny wiele nowości takich jak „Legendy Barclays Premier League” – czyli seria programów poświęconych największym legendom Premier League a wszystko to we współpracy z Bite Yer Legs Productions. Seria ta będzie poświęcona nie tylko bramkom, trikom, wślizgom czy paradom bramkarskim ale również będzie formą hołdu dla osobowości i stylu jednej z najlepszych lig świata. Każdy z 10-ciu programów będzie poświecony jednej legendzie, zaś jej historia zostanie przedstawiona za pomocą materiałów archiwalnych, wywiadów i grafik. „Oficjalna historia Euro UEFA” to seria poświęcona najpiękniejszym momentom i przepięknym bramkom. „Najpiękniejsze momenty” to blok programowy zawierający kolekcję programów tematycznych celebrujących najlepsze chwile w historii sportu, wzbogacony o dodatkowe treści i materiały archiwalne. Pośród nich są „Mistrzostwa Świata w Krykiecie” z 1992 roku odbywające się w Australii, „10 Najlepszych Momentów Olimpijskich”, „Mistrzostwa Wimbledonu – 10 Najlepszych Meczy”, „Spotkanie z Muhammaem Ali”, „Mistrzostwa Świata w Rugby –Zwycięzcy 2003 r.: Anglia”, „Najlepsze mecze Mistrzostw Świata: Anglia v Niemcy z 1966 r.” oraz „Formuła 1 Retro” z 1976 r. ESPN Classic będzie nadal emitował serię dokumentów “30 na 30” czyli 30 filmów z jednymi z najlepszych narratorów.

Info: ESPN


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry