Dane 77 milionów użytkowników Sony Playstation Network w rękach hakerów …

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, INTERNET, TECHNOLOGIE

Sony opublikowało na swoich stronach internetowych dokładne informacje o włamaniu na serwery Playstation Network. Użytkownicy powinni być zaniepokojeni ponieważ włamywacze uzyskali dostęp m.in. do :

– danych osobowych (imię, nazwisko, data urodzenia)
– adresu zameldowania (oraz adresu na który była zarejestrowana karta kredytowa użytkownika)
– adresu e-mail wraz z nazwą użytkownika oraz hasła dostępowego

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że włamywacze uzyskali również dostęp do numerów kart kredytowych (wraz datą ważności) oraz historii zakupów w obszarze Playstation Network.

W ogłoszeniu prasowym m.in. napisano:

„…Aby zabezpieczyć się przed ewentualnością kradzieży tożsamości lub innych strat finansowych prosimy o zachowanie czujności, sprawdzania wyciągów z konta i do monitorowania raportów kredytowych. Dodatkowo, jeżeli ktoś używa tej samej nazwy użytkownika lub hasła do swojego konta PlayStation Network lub usługi Qriocity w innych niezależnych usługach lub rachunkach, zalecamy, aby je zmienić. Kiedy usługi PlayStation Network zostaną przywrócone również zalecane jest aby zalogować się i zmienić hasło. „

Jeśli przewidywania co do kradzieży numerów kart kredytowych okażą się prawdziwe, ostatni atak na PSN będzie jednym największych w skali światowej.

Info: Sony

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry