WebTip – Maszyna czasu Parlamentu Europejskiego

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI

Parlament Europejski promuje interaktywną edukację i w ciekawy sposób próbuje dotrzeć do Europejczyków. Jednym ze sposobów promowania wiedzy o Parlamencie jest maszyna czasu, która zabiera internautę w interaktywną podróż do przeszłości.

Maszyna przenosi nas do 1979 roku- roku pierwszych powszechnych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Następnie można prześledzić historię jednoczącej się Europy dając porwać się w wir fotografii i interaktywnych odnośników. Dla zainteresowanych różnymi aspektami polityki europejskiej przygotowano specjalne porównanie, które ukazuje, jak Zjednoczona Europa wpłynęła na nasze życie w przeciągu okresu od 1979 do 2009.

PHOTO © European Union/ 1979

Internauta, poruszając się po wirtualnych pokojach klika na poszczególne przedmioty, które symbolizują różne obszary działalności Unii Europejskiej. Najeżdżając kursorem na przykład na lampę można uzyskać informację na temat europejskiej polityki energetycznej wczoraj i dziś.

PHOTO © European Union

Interaktywna maszyna czasu to z pewnością ciekawy sposób na poznanie mechanizmów rządzących pracą Parlamentu Europejskiego i różnych obszarów polityki tworzonej w Brukseli. Obrazy, interaktywność i ciekawa forma mogą niektórym ułatwić naukę i zapamiętywanie.

http://www.europarl.europa.eu/pl/headlines/time-machine

Przygotowała: Alicja Olko
Źródło: PE

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry