Producenci „Hurt Locker” pozywają …

AKTUALNOŚCI, FILM, TECHNOLOGIE

Voltage Pictures, producent filmu „Hurt Locker: w pułapce wojny”, wypowiada – notabene – wojnę piratom internetowym. Wytwórnia pozwała 24 tysiące 583 osoby, które złamały prawo autorskie, ściągając obraz z sieci p2p. Jest to największa sprawa o piractwo w historii USA i całego internetu.

Film „Hurt Locker” wyciekł do sieci pół roku przed swoją oficjalną premierą. Jeszcze rok temu z sieci BitTorrent ściągnęło go 5 tysięcy osób. Dzisiaj licznik pokazuje niemal 20 tysięcy internautów więcej. Twórcy filmu zarobili na nim tylko około 17 milionów dolarów. Teraz Voltage Pictures domaga się kolejnych, wysyłając użytkownikom sieci p2p pozwy sądowe. Od każdej osoby, która nielegalnie ściągnęła film z internetu, wytwórnia żąda odszkodowania w wysokości 2 tysięcy dolarów. Zlokalizowanie wszystkich pozwanych, mając do dyspozycji tylko ich adresy IP może być jednak długotrwałe, dlatego firma liczy na pójście z internautami na ugodę polubowną.

„Hurt Locker: w pułapce wojny” dostał w 2010 r. aż 6 Oscarów, w tym w kategoriach najlepszy scenariusz oryginalny, reżyseria i najlepszy film, pokonując faworyzowanego „Avatara” Jamesa Camerona.

Przygotowała: Agnieszka Ślęzak
Źródło: DailyTech

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry