Taniec z gwiazdami z … flagi UE

AKTUALNOŚCI, BIZNES, INTERNET, MEDIA

Na początku tygodnia odbyła się premiera krótkiego filmu promującego polską prezydencję w UE. Tematem przewodnim stał się taniec. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby był to kujawiak, czy krakowiak.

Twórcy filmu postanowili jednak wyrwać się regionalnym podziałom. Zaserwowali więc spragnionym wiedzy o Polsce euro-rodakom coś innego. Owoc tego postanowienia jest naprawdę zaskakujący. Bohaterowie filmu poruszają się w rytmach sakro-polo, w strojach wypożyczonych z szafy Simsów i według choreografii przeszczepionej z Tańca z Gwiazdami. Film został wyreżyserowany przez Tomasza Bagińskiego, tło muzyczne stworzył Adam Skorupa, a nad choreografią pracował Agustyn Egurolla.Dla tych, którzy nie widzą w tym filmie obrazu, który według ministra Dowgielewicza przyczyni się do (cytat) popularyzacji wiedzy na temat polskiej prezydencji (…) oraz prezentacji Polski jako nowoczesnego, innowacyjnego kraju – wyjaśniamy. Dama w eleganckiej, powłóczystej sukni to Unia Europejska, jest smutna. Widać że nie śpi i nie dojada. Kryzys strefy euro, zachwianie systemu emerytalnego, niż demograficzny… Wszystko wokół niej jest szare i mdłe. To jednak zmienia się, gdy na dziedziniec wkracza tanecznym krokiem Polska. W zasadzie Pan Polska – połączenie Sean Bean’a z Henrykiem Gołębiowskim w czerwonej koszuli włożonej w jeansy. Obydwoje – Unia i Polska ruszają w tany. Podskoki i piruety wywołują tak potężne ruchy tektoniczne na polu europejskiej gospodarki i ekonomii , że wszystkie struktury UE rozpadają się na części i zaczynają… lewitować.

Później jednak, wzorem transformersów rozbudowują się jeszcze atrakcyjniejszą fasadą. Po emocjonującym tańcu z Panem Polską Unia jest szczęśliwa. Wszystko wokół niej nabiera kolorów, a wyrosłe obok budynki graficy pana Bagińskiego obsypują pyłem nowoczesności. Czy film przysłuży się jednak do popularyzacji wiedzy na temat polskiej prezydencji? Czy nie wolelibyśmy oglądnąć naszego starego, dobrego bociana zamiast tego agregatu około-nowoczesnego deja vu z programów rozrywkowych?

Przygotowała: Anna Jankowska


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry