Naziemna telewizja cyfrowa za dwa lata

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, TELEWIZJA

Zgodnie z ustawą przyjętą w czwartek przez Sejm, do końca lipca 2013 r. TVP (kanały ogólnokrajowe i regionalne), Polsat, TVN, TV4 oraz TV Puls będą nadawane naziemnie w systemie cyfrowym.
Cyfryzacja sygnału telewizyjnego pozwoli na odbiór większej ilości bezpłatnych programów (siedem w ramach pierwszego multipleksu, po osiem w ramach drugiego i trzeciego). Rezygnacja z systemu analogowego to także gwarancja lepszej jakości obrazu i dźwięku. Emitowanie programów cyfrowo oznacza również szerszą ofertę, niższe koszty nadawania oraz możliwość wyboru formatu, w jakim chcemy oglądać dane kanały.

Aby oglądać programy emitowane w systemie cyfrowym, widzowie będą musieli posiadać telewizor z tunerem MPEG-4 lub wyposażyć się w specjalny dekoder. Kwestię ich sprzedaży reguluje ustawa. W celu ułatwienia telewidzom przejścia z systemu analogowego na cyfrowy i przybliżenia im działania nowej technologii, Telewizja Polska oraz nadawcy komercyjni są zobowiązani do prowadzenia kampanii informacyjnej na ten temat.

Przygotowała: Agnieszka Ślęzak

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry