Za co lubimy komentarz sportowy

AKTUALNOŚCI, SPORT

Nieodłącznym elementem udanego widowiska sportowego jest profesjonalny komentarz. No właśnie – profesjonalny. Jak Polacy rozumieją to słowo? Z okazji siedemnastego Światowego Dnia Dziennikarza Sportowego postanowił zadać to pytanie Canal+.

Photo: stock.xchng

W wyniku badań przeprowadzonych przez PBS GDA na grupie 1068 osób okazało się, że najbardziej cenną dla Polaków cechą komentarza sportowego jest duża wiedza osoby relacjonującej wydarzenie – odpowiedź ta uzyskała 46,3% głosów
respondentów. Drugą najczęściej udzielaną opinią było odpowiednie przygotowanie dziennikarza do widowiska sportowego – opcja ta uzyskała 42,5% głosów. Według 42,9% badanych ważna jest dynamika komentarza. Najmniej istotną dla respondentów kwestią jest nadmierna ilość dygresji w relacjonowaniu wydarzenia sportowego – jako najważniejszą cechę wskazało ją tylko 13,6%.

W badaniu zostało uwzględnione rozróżnienie na kobiety i mężczyzn. I tak płeć piękna najbardziej doceniają komentarz dynamiczny i interesujący, natomiast mężczyźni wymagają od dziennikarza sportowego wiedzy z danej dyscypliny.

Przygotowała: Agnieszka Ślęzak
źródło: wirtualnemedia.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry