Najnowsze wydawnictwo Bjork – symbioza muzyki, przyrody i technologii

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA

Już we wrześniu na rynku ukaże się kolejna płyta Bjork, „Biophilia”. Najnowszy projekt islandzkiej wokalistki to hołd nie tylko dla muzyki, lecz także dla technologii i przyrody.Najwięcej atrakcji czeka miłośników twórczości Bjork posiadających iPoda lub iPada. Każdemu z dziesięciu utworów na płycie towarzyszyć będzie bowiem specjalna aplikacja. Za jej pomocą użytkownik będzie mógł personalizować i zmieniać muzykę. Powstała już gra skorelowana z piosenką „Crystalline” – zaprojektował ją Scott Snibbe. Albumu będzie można posłuchać także w bardziej „tradycyjny” sposób – na CD lub w formie plików do pobrania. Wtedy jednak trzeba będzie się obejść bez technologicznych dodatków.„Aplikacje mają służyć przede wszystkim tym, którzy słuchają płyt na słuchawkach w zaciszu prywatności. Na koncertach gramy naszą wersję, a potem można pójść do domu i odtworzyć ją w zupełnie inny sposób” – powiedziała artystka.

Promocja płyty obejmie także program edukacyjny dla najmłodszych dotyczący muzyki, technologii i natury, a także film przyrodniczy Davida Attenborougha. To jednak nie koniec niespodzianek, jakie czekają na fanów piosenkarki w ramach jej nowego projektu. Przy nagrywaniu płyty wykorzystane zostały bowiem zupełnie nowe, wykonane ręcznie instrumenty.
Oby „Biophilia” nie okazała się przerostem formy nad treścią. Bo w tym całym zamieszaniu można zapomnieć o tym, co na płycie powinno być najważniejsze – muzyce.

Przygotowała: Agnieszka Ślęzak
źródło: DigitalSpy/Bjork.com


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry