Przygotowania do EURO 2012 we Wrocławiu – sport oraz koncert na starcie!

AKTUALNOŚCI, EURO 2012, KONCERTY, POLSKA, ROZRYWKA, SPORT

Przygotowanie do Euro 2012 idą pełną parą, przynajmniej we Wrocławiu.Niebawem zakończy się budowa Autostradowej Obwodnicy Wrocławia, która pozwoli skierować tranzyt poza miasto od strony Oleśnicy aż do wyjazdu na Kudowę, przy okazji odciążając węzeł bielański. Wzdłuż obwodnicy gotowy już jest most na Odrze z najwyższym pylonem w Polsce o wysokości 122 metrów. Nowy terminal na lotnisku jest na ukończeniu, uruchomiono pierwszą linię Tramwaju Plus (co prawda w bardzo okrojonej wersji od Stadionu Olimpijskiego do ul. Wierzbowej).

Photo: SMG Polska

Również dużo się dzieje na Dworcu Głównym – tam jeszcze zostało wiele do zrobienia, aczkolwiek wg zapewnień kolejarzy, zdążą ze wszystkim do mistrzostw. Jednak najbardziej wyczekiwaną inwestycją, która z pewnością stanie się symbolem Wrocławia, jest nowy stadion miejski na Maślicach. Każda budowla tego typu charakteryzuje się czymś oryginalnym, np. w Gdańsku bryła stadionu nawiązuje do bursztynu. We Wrocławiu z kolei stadion będzie „obłożony” półprzezroczystą elewacją, która umożliwi oświetlenie z zewnątrz stadionu takim kolorem, który będzie pasował do charakteru wydarzenia. Urzędnicy są na tyle pewni terminu otwarcia stadionu po wakacjach, że organizują już wielkie imprezy na wrzesień.

3 września planowana jest impreza pod nazwą Monster Jam – widowisko dla całych rodzin. W głównej roli wystąpią wielkie półciężarówki na jeszcze większych kołach, które niszczą wszystko co napotkają na swojej drodze. Tydzień później – 10 września – coś dla kibiców boksu na najwyższym światowym poziomie: walka o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej pomiędzy Tomaszem Adamkiem a Witalijem Kliczko. W następnym tygodniu z kolei coś dla ucha – koncert legendarnego Georga Michaela. Wrześniowe imprezy będą swoistym sprawdzianem organizacyjno-logistycznym nowego stadionu – miejmy tylko nadzieję, że wszystko odbędzie się bez jakichkolwiek problemów!


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry