TVP Parlament – sukces na starcie!

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, TELEWIZJA

Kanał internetowy Telewizji Polskiej S.A. TVP Parlament, który zainaugurował działalność 16 czerwca 2011 r. od początku nadawania cieszy się popularnością wśród odbiorców. W okresie od 20 czerwca br. do dn. 5 lipca, portal www.tvpparlament.pl odnotował ok. 74 tys. odsłon i ok. 12 tys. użytkowników (real users).

W czerwcu widzowie trafiali do kanału TVP Parlament poprzez odwołania bezpośrednie (w czerwcu – 58,9 proc., w lipcu – 51,3 proc.), wyszukiwarki (27,1 proc. i 32,1 proc.) i witryny zwykłe (13,8 proc. i 16,5 proc.).

Najwięcej transmisji miało miejsce w środę, 29 czerwca, kiedy to kanał relacjonował 24 posiedzenia, z czego 19 równolegle.

Codziennie portal zamieszcza ok. 20 informacji związanych z pracami Parlamentu i Prezydencją Polski w Radzie UE. Z transmitowanych posiedzeń zamieszczono też ok. 200 VOD.
– Prowadzimy rozmowy z Kancelariami Senatu i Sejmu RP na temat stworzenia polskim parlamentarzystom możliwości prowadzenia video blogów. Oczywiście propozycja ta obejmować będzie również naszych eurodeputowanych. Na początku senatorowie i posłowie będą korzystać ze wsparcia działów IT Senatu i Sejmu. Docelowo otrzymają odpowiednie kody dostępu i samodzielnie będą wprowadzać pliki ze swoimi nagraniami do specjalnej zakładki i na swoje indywidualne strony internetowe – mówi szef TVP Parlament, Paweł Dudek.

– Ciekawą propozycją będzie zakładka „Archiwum”, którą zamierzamy stworzyć podczas wakacji. Znajdą się w niej materiały video przedstawiające najważniejsze wydarzenia w polskim Parlamencie od czerwca 1989 r. Nie do przecenienia jest wartość historyczna i edukacyjna tych materiałów – mówi wydawca TVP Parlament, Marcin Nowak.

Wydawcą kanału TVP Parlament jest Redakcja Mediów Interaktywnych – ta sama Redakcja prowadzi też główny portal informacyjny TVP S.A. – WWW.TVP.INFO.

Źródło: TVP


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry