Kabiny dla palących – nowoczesne puszczanie dymka na lotnisku

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Aktualnie na Lotnisku Chopina rozpoczyna się instalacja nowoczesnych kabin dla palących. Po ich uruchomieniu palacze będą mogli „puścić dymka” w czasie oczekiwania na wejście na pokład samolotu.

Dotychczas w terminalu pasażerskim na Lotnisku Chopina nie było miejsca dla palących. Papierosa można było zapalić tylko na świeżym powietrzu przed budynkiem. Po przejściu kontroli bezpieczeństwa i wejściu do strefy wolnocłowej palacze musieli zwalczać ochotę na „dymka” innymi sposobami.

– Decyzja o zainstalowaniu kabin dla palących wynika z sygnałów jakie do nas docierały od pasażerów. Po odprawie i wejściu do strefy zastrzeżonej nie było możliwości zapalenia papierosa. Postanowiliśmy to zmienić. Nowoczesne kabiny dla palących to jeden z elementów podnoszących komfort podróży, który jednocześnie nie narusza świata niepalących – mówi Michał Hofman, kierownik Zespołu ds. Technologii i Jakości Obsługi Pasażerów Lotniska Chopina.

Na lotnisku ustawione zostaną trzy kabiny. Dwie duże – dla 14 osób i jedna mniejsza – dla siedmiu. Podobne kabiny funkcjonują na największych europejskich lotniskach (np. Amsterdam, Monachium), a także w polskim Sejmie.

Źródło: Lotnisko Chopina

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry