Konkurs na najciekawsze projekty polskich uczonych

AKTUALNOŚCI, NAUKA

Najlepsze i najciekawsze projekty realizowane przez przedstawicieli sektora nauki w Polsce wyłoni konkurs „Fundusze dla nauki”. Zgłoszenia do drugiej edycji konkursu można przesyłać do 31 lipca. Konkurs jest jednym z elementów projektu „Sieć tematyczna – Fundusze Europejskie dla nauki” realizowanego przez poznańską Fundację ProRegio. Jednym z patronów medialnych przedsięwzięcia jest serwis Nauka w Polsce – Polskiej Agencji Prasowej.

stock.xchng

Warunkiem uczestnictwa w konkursie – skierowanym do instytucji naukowych i badawczo-rozwojowych – jest realizowanie lub zrealizowanie projektu finansowanego z regionalnych lub ogólnopolskich programów operacyjnych, finansowanych z funduszy europejskich.

Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: infrastruktura naukowa, komercjalizacja badań naukowych i wspomaganie rozwoju kompetencji pracowników instytucji naukowych.

Formularze zgłoszeniowe i regulamin konkursu są dostępne tutaj.

Kolejnym elementem projektu „Sieć Tematyczna – Fundusze Europejskie dla nauki” jest portal internetowy www.sciencenetwork.eu, na którym każdy uczestnik może utworzyć własne konto i m.in. skorzystać z forum internetowego.

W ramach projektu zostaną też zorganizowane trzy spotkania umożliwiające konsultacje z ekspertami w dziedzinie współpracy nauki i biznesu. Podczas spotkań zaprezentowane zostaną projekty nagrodzone w poprzedniej edycji konkursu „Fundusze i Nauka”.

Podsumowaniem projektu i zarazem źródłem profesjonalnej wiedzy o dostępnych dla instytucji naukowych i badawczo-rozwojowych formach wsparcia w ramach Funduszy Europejskich będzie specjalna publikacja wydana już po rozstrzygnięciu konkursu. Znajdą się w niej również informacje dotyczące działania sieci współpracy i projektów wyróżnionych w konkursie.

Szczegółowe informacje na temat projektu można znaleźć na stronie http://proregio.org.pl/pl_PL/left_menu/alias/siec-tematyczna .

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry