Premiera kolejnej części przygód Harry’ego Pottera – Harry Potter i insygnia śmierci II

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Już jutro miłośnicy Harry`ego Pottera będą mogli obejrzeć w polskich kinach kolejną część przygód swojego ulubionego bohatera. Co prawda, światowa premiera miała miejsce w Londynie 7 lipca, ale lepiej późno niż wcale.

To już ósma z kolei ekranizacja powieści autorstwa Joanne Kathleen Rowling. “Harry Potter i Insygnia Śmierci II” zaczyna się od sceny, w której Lord Valdemort zdobywa coraz większą władzę nad światem i nikt jej mu nie może odebrać. Tymczasem Harry Potter szuka magicznych artefaktów, które mogłyby pomóc w pokonaniu wroga. Ale film to nie tylko fabuła, to przede wszystkim efekty wizualne.

Już na początku bohaterowie z pomocą magicznych zaklęć przekradają się do goblinowego banku po spektakularną bitwę o Hogwart. Scena z przelatującym nad Londynem smokiem, który rozszarpuje dachy, naprawdę zapiera dech w piersiach. Zresztą podobnie jest z przejażdżką podziemną gobelinową kolejką czy walką posągów z wielkoludami. Podsumowując – fabuła filmu nie zaskakuje (jak zawsze Harry Potter musi walczyć ze złem i ze swoim przeznaczeniem) ale z kolei „wizualna uczta” rekompensują słabą treść.

Do tej pory w Polsce filmy o małym czarodzieju obejrzało ponad dziewięć milionów osób a łączny dochód producentów ze wszystkich części przekroczył już 5 miliardów dolarów! Dlatego też nikogo nie powinna dziwić ilości i jakość efektów specjalnych. Szkoda tylko, że to już ostatnia część sagi przyjaciół z Hogwartu i nie będzie już więcej możliwości podziwiania ich kolejnych przygód na wielkim ekranie.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry