Kolejny Airbus polskiego przewoźnika Yes Airways

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, MOTORYZACJA, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA, WIADOMOŚCI

3 lipca 2011 r. przyleciał do Polski kolejny samolot polskich czarterowych linii lotniczych Yes Airways. Jest to już trzecia maszyna wiodącego na świecie producenta samolotów Airbus, a dokładnie jest to model A320.

Linie lotnicze Yes Airways rozpoczęły działalność operacyjną niewiele ponad 2 miesiące temu, bo 29 kwietnia br. Mimo krótkiego stażu, linia podpisała już umowy z Biurem Podróży „Itaka” i realizuje przeloty czarterowe do Turcji, Grecji, Tunezji i Egiptu. Bazą nowego przewoźnika jest lotnisko w Warszawie, ale operacje lotnicze w sezonie letnim 2011 wykonywane są również z Katowic, Poznania, Wrocławia, Szczecina oraz Krakowa.

Wszystkie Airbusy we flocie Yes Airways posiadają zwiększoną masę startową, co pozwoli w przyszłości wykonywać dłuższe rejsy np. na Wyspy Kanaryjskie lub do Dubaju. Wewnątrz maszyny znajduje się 180 foteli po sześć w rzędzie oraz dwie toalety. Załogę statku stanowi 2 pilotów i 4 stewardesy. Firma zatrudnia bardzo doświadczony personel, który cały czas czuwa nad bezpieczeństwem wykonywanych lotów. Do końca sezonu letniego Yes Airways przewiezie dla Itaki ponad 200.000 pasażerów. W roku 2010 na pokłady samolotów czarterowych wszystkich linii lotniczych wsiadło 3,2 mln turystów, o 9 proc. więcej niż w 2009 r.

Jacek Łyczba, Prezes Zarządu linii Yes Airways powiedział:

„Bardzo cieszymy się z kolejnego, trzeciego już Airbusa A320 z naszym znakiem firmowym. Przyśpieszyliśmy w ten sposób plan rozbudowy naszej floty, elastycznie reagując na rosnące zapotrzebowanie rynku na loty czarterowe. Jest pełnia sezonu wakacyjnego i trzeci samolot pozwoli nam jeszcze lepiej realizować przewozy klientów Biura Podróży Itaka, lidera rynku wycieczek zagranicznych, dla którego realizujemy przeloty do Turcji, Egiptu, Grecji i Tunezji. Rozwijając flotę nie zapominamy też o stałym ulepszaniu standardów obsługi i podnoszeniu kwalifikacji naszego personelu, pragnąc zapewnić naszym pasażerom najwyższy komfort podróży. Jednak największą i nieustanną uwagę przykładamy do realizowania restrykcyjnego programu diagnostyki i obsługi technicznej samolotów, gdyż bezpieczeństwo naszych pasażerów i załóg jest dla nas najwyższym priorytetem.”

Info: Yes Airways

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry