Rebekah Brooks musiała odejść

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, PRASA, ŚWIAT

Rebekah Brooks, prawa ręka R. Murdocha i b. dyrektor wykonawcza News International (NI) „z głębokim uczuciem odpowiedzialności „ złożyła swoją rezygnację w piątek.

Ustąpienia Brooks domagał się lider opozycyjnej Partii Pracy Ed Miliband, o to samo apelował prawnik rodziny Milly Dowler. Według nieoficjalnych źródeł sama Brooks dwukrotnie wyrażała gotowość odejścia, ale rezygnację blokował jej przełożony Rupert Murdoch. Analitycy rynku mediów spekulują, że zastosowana przez Murdocha taktyka spalonej ziemi, czyli zamknięcie „The News of the World” miało zdławić płomień afery zanim nabierze ona rozmiarów medialnego pożaru.

Miało to również na celu ochronienie R. Brooks oraz samego Murdocha. Tak się jednak nie stało. Wraz z rezygnacją Brooks, którą już dziś zepchnęła w cień dymisja komisarza Scotland Yardu Sir Paula Stephensona, upadła osobista tarcza R. Murdocha. Jeśli w najbliższym czasie nie dojdzie do równie spektakularnych dymisji, to właśnie Murdoch stanie się osią wydarzeń, wokół której orbitować będą najdotkliwsze oskarżenia.

Już jutro Rupert Murdoch wraz z synem złożą zeznania przed Komisją Śledczą Izby Gmin ds. Kultury, Mediów i Sportu.

Przygotowała:Anna Jankowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry