Universal mówi NIE dla Mrocznej wieży

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA

Zapowiadane trzy filmy kinowe i serial telewizyjny nie zostaną zrealizowane. A przynajmniej przez wytwórnię Universal Pictures. Ta właśnie zrezygnowała z finansowania produkcji „Mrocznej wieży”, opartej na cyklu powieści Stephena Kinga.
Reżyserią obrazu miał zająć się Ron Howard, produkcją Brian Grazer, a napisania scenariusza podjął się Akiva Goldsman.

Wszyscy trzej panowie mieli już okazję ze sobą współpracować przy filmie „Piękny umysł”, za który każdy z nich otrzymał Oscara. W rolę Rolanda, głównego bohatera powieści, miał wcielić się Javier Bardem.

Pierwotnie produkcja filmu miała ruszyć tego lata, potem zdjęcia przesunięto na 2012 rok. Budżet projektu okazał się jednak na tyle wysoki, że Universal wycofał się ze współpracy. Nie jest to pierwszy od niedawna obraz, z realizacji którego wytwórnia zrezygnowała. Wcześniej podjęto decyzję o anulowaniu „Mountains of Madness” Guillermo del Toro. Według niepotwierdzonych informacji, przejęciem filmowej trylogii i serialu zainteresowany jest Warner Bros.

„Mroczna wieża” to seria powieści autorstwa Stephena Kinga, która powstała w latach 1970-2004. Jej głównym bohaterem jest Roland – ostatni członek bractwa rycerskiego „rewolwerowcy”. Jego misja polega na odnalezieniu tytułowej wieży, znajdującej się w centrum wszystkich światów.

Info: StephenKing.com

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry