„Skóra, w której żyję” przedpremierowo we Wrocławiu

AKTUALNOŚCI, FILM, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Od wczoraj Wrocław jest prawdziwym rajem dla kinomanów. Właśnie tam rozpoczęła się jedenasta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty, który potrwa do 31 lipca. Ostatniego dnia imprezy polska publiczność będzie miała okazję przedpremierowo zobaczyć najnowsze dzieło Pedro Almodovara – „Skóra, w której żyję”.

Film hiszpańskiego reżysera został bardzo ciepło przyjęty na tegorocznym festiwalu w Cannes, gdzie wziął udział w konkursie głównym. W stolicy Dolnego Śląska zostanie zaprezentowany dwukrotnie tego samego dnia – najpierw o 12:45, a następnie podczas uroczystej gali zakończenia festiwalu, o godzinie 19:00. Oficjalna polska premiera „Skóry, w której żyję” przewidziana jest na 16 września.

Główne role w najnowszym thrillerze Almodovara zagrali Antonio Banderas i Elena Anaya. Scenariusz do filmu powstał na podstawie powieści „Tarantula” Thierry’ego Jonqueta. Bohaterem „Skóry, w której żyję” jest chirurg plastyczny, doktor Ledgard, który trzyma w zamknięciu w swoim mieszkaniu tajemniczą kobietę.

Źródło: nowehoryzonty.pl

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry