Trwa kolejna edycja konkursu „Młody Wynalazca”

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, NAUKA, POLSKA, TECHNOLOGIE

Cały czas można się zgłaszać do szóstej edycji konkursu „Młody Wynalazca” na rozwiązanie innowacyjne opracowane przez młodych wynalazców. W konkursie, organizowanym przez firmę Eurobusiness-Haller, mogą wziąć udział osoby, które nie ukończyły 30. roku życia. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 23 września.

stock.xchng

Nagrodą główną w konkursie jest prezentacja zwycięskiego wynalazku na Światowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik w Brukseli „BRUSSELS INNOVA” oraz na Wystawie – Giełdzie Wynalazków Nagrodzonych 2011 w czasie Międzynarodowych Targów Wynalazczości w Warszawie.

Targi „BRUSSELS INNOVA”, które w tym roku odbędą się w dniach od 17 do 19 listopada, to czołowa międzynarodowa impreza wystawiennicza w dziedzinie wynalazczości. Poświęcone są transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego. Targom towarzyszy międzynarodowy konkurs innowacji „EUREKA” w ramach którego każde z prezentowanych rozwiązań (prototypów, nowości już wdrożonych lub oczekujących na wdrożenie) podlega ocenie ekspertów jury międzynarodowego. Polska uczestniczy w tej imprezie od 1990 roku.

Krajowa Giełda Wynalazków Nagrodzonych w czasie Międzynarodowych Targach Wynalazczości będzie miała miejsce w marcu 2012 roku. Organizowana jest od niemal 20 lat w Warszawie w Muzeum Techniki Naczelnej Organizacji Technicznej. Celem imprezy jest promocja w kraju polskich wynalazków i innowacji nagrodzonych na arenie międzynarodowej. Giełda przyczynia się do zwiększenia zainteresowania krajowych podmiotów gospodarczych polskimi rozwiązaniami naukowo-technicznymi oraz innowacyjnymi produktami

Patronat honorowy nad konkursem objęła minister nauki i szkolnictwa wyższego, prof. Barbara Kudrycka.

Szczegóły konkursu na stronie organizatora tutaj.

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry