Polska – Ziemia Obiecana inwestorów

AKTUALNOŚCI, BIZNES, GIEŁDA, GOSPODARKA

Nasz kraj uplasował się na wysokim, szóstym miejscu w rankingu państw przyjaznych inwestorom. Z przygotowanego przez UNCTAD, agendę ONZ ds. handlu i rozwoju, raportu wynika, że wyprzedzają nas jedynie wielkie, światowe gospodarki takie jak Indie, USA, czy Chiny. Ranking sporządzono na podstawie ankiet rozesłanych do międzynarodowych korporacji i agencji promocji inwestycji.

stock.xchng

Rok temu Polska zajęła 12. miejsce, minimalnie awansując w stosunku do lat poprzednich. Obecny awans jest szczególny, bo wysoki, a dodatkowo honoruje stabilność polskiego rynku inwestycji w dobie kryzysu ekonomicznego. Dla porównania warto dodać, że atrakcyjny inwestycje Singapur zajął 14. miejsce. Minister gospodarki Waldemar Pawlak zwraca uwagę na inne wyróżnienie podparte wysoką pozycją rankingową w raporcie ONZ Krakowa.

Kraków zajął pierwsze miejsce wśród najbardziej perspektywicznych miast dla działalności innowacyjnej. Wyprzedził m.in. Pekin, Kair czy Buenos Aires. Chcemy, aby inne polskie metropolie poszły w jego ślady. – powiedział wiceminister.

Przygotowała:Anna Jankowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry