Ciekawe seriale: Glee

AKTUALNOŚCI, GWIAZDY, MUZYKA, ROZRYWKA, SERIALE TV

Tego lata polecam Wam serdecznie abyście nadrobili zaległości w oglądaniu seriali telewizyjnych. Około miesiąca temu, odkryłem rewelacyjną produkcję komediową nadawaną codziennie na kanale FOX Polska. Jest nią GLEE! . Serial znany międzynarodowej publiczności od 2009 roku zawitał u nas dopiero w lutym br. Zapewne zastanawiacie się o czym serial opowiada.

Poniżej krótkie streszczenie opublikowane na stronie Wiki serialu :

O serialu:
Nauczyciel języka hiszpańskiego, w jednej z amerykańskich szkół średnich, Will Schuester (Matthew Morrison), chcąc przywrócić szkolny Glee Club do dawnej świetności, postanawia zostać jego kierownikiem. Zbiera grupę uczniów i w ten sposób powstaje zespół. Nowy skład klubu jednak nie jest zbiorem najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych fizycznie uczniów szkoły. Przeciwnie – są to niezbyt popularni młodzi ludzie, często pełni kompleksów i ze skomplikowanym bagażem przeszłości. Młodzi członkowie zespołu celowo reprezentują obiegowe i pobieżne a przez to często zwodnicze wyobrażenia o nich. Mamy tutaj inwalidę reprezentującego klasycznego kujona szkolnego, otyłą czarnoskórą dziewczynę, Azjatkę, dziewczęcego w zachowaniu geja, niezbyt inteligentną szkolną gwiazdę footballu, Żydówkę wychowaną przez parę gejów i królową cheerleaderek. Ale nowy kierownik grupy nie spodziewa się przeciwności jakim będzie musiał stawić czoło: od niechęci i sceptycyzmu uczniów do podłych intryg trenerki szkolnej drużyny cheerleaderek (Jane Lynch).

Glee bardzo zyskał szybko dużą popularność wśród widzów jak i krytyków, na co dowodem są zdobyte nominacje i nagrody (4 Złote Globy ). Co może być powodem tak wielkiego zainteresowania ‘tylko’ serialem? Po pierwsze, to bez wątpienia zdolności reżyserskie twórców i aktorskie grupy młodych i ambitnych ludzi. Nie jest to jednak jedyny powód. Po obejrzeniu pierwszego sezonu stwierdzicie, że treści przekazane w odcinkach są dokładną analizą stereotypów istniejących wśród młodzieży jak i dorosłych.

Gdzie możecie zobaczyć GLEE ?

Od 28 czerwca serial emitowany jest od poniedziałku do piątku o godzinie 19.00 (powtórki o 9.35 i 14.10)

W kioskach możecie zakupić płyty DVD z pierwszym sezonem serialu. Pierwszy dysk to wydatek zaledwie około 12 złotych.

Polecam serdecznie! … w szczególności odcinek 15 sezonu 1 😉

Jeżeli chcecie się dowiedzieć znacznie więcej na temat Glee, polecam rewelacyjnie wykonaną stronę polskich fanów serialu : http://gleeks.pl/

Info: Wikipedia/FOX

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry