Co w radiu piszczy tego lata ?

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, RADIO

Podczas gdy słupki przychodów z reklam prasowych pikują w dół, wpływy z radiowych zwiększają się. Jednak nie dla wszystkich stacji rok 2011 jest rokiem statystycznej hossy. Liderzy rynku tracą na popularności.

Wpływy polskich stacji radiowych z reklam powiększyły się aż o jedną trzecią w porównaniu z rokiem ubiegłym. Największy wzrost zanotowały Jedynka, Trójka i TOK FM. Portal Wirtualnemedia.pl donosi, że wraz z powiększającą się porcją tortu reklamowego dla każdego radia zwiększają się również wydatki na autopromocję. W I półroczu br. wzrosły aż o 32,6 proc.

Autopromocja wyżej wymienionych stacji jednak się opłaca, ponieważ niezmiennemu od dłuższego czasu liderowi rynku radiowego Radiu RMF FM topnieje grupa odbiorców. Polacy słuchają najchętniej właśnie tej stacji, ale coraz częściej zmieniają częstotliwość. I tak duży wzrost popularności zanotowały Program 3 Polskiego Radia, Radio Maryja i RMF Classic.

W porównaniu z rokiem ubiegłym udział w rynku RMF FM spadł o 2,36 punktu proc. Straciło również, w zasadzie estetycznie bliźniacze Radio Zet, tyle że znacznie mniej, bo 0,11 punktu proc. Trzeci w klasyfikacji Program 1 Polskiego Radia także zanotował spadek popularności. Dopiero stacja radiowa znajdująca się na pozycji czwartej, Program 3 Polskiego Radia odnotowała spory wzrost.

Przygotowała: Anna Jankowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry