Energa buduje system AMI – czyli zdalne odczyty liczników już wkrótce

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, POLSKA, TECHNOLOGIE

System AMI jest tworzony w oparciu o pakiet produktów Oracle, w skład którego wchodzi maszyna bazodanowa Oracle Exadata wykorzystująca opcje Oracle Database oraz klaster serwerów aplikacyjnych Oracle WebLogic.

Wchodząca w skład Grupy ENERGA spółka ENERGA-OPERATOR rozpoczęła budowę systemu Advanced Metering Infrastructure (AMI), którego główną funkcją będzie odczytywanie, składowanie, przetwarzanie i udostępnianie danych z liczników energii elektrycznej.

System jest tworzony w oparciu o zaawansowany pakiet technologii Oracle przez konsorcjum spółek Grupy ATM oraz Innovation Technology Group SA. System AMI jest autorskim rozwiązaniem partnerów Oracle, tworzonym specjalnie na potrzeby projektu. Centralna część systemu, w której zastosowane są elementy technologii Oracle buduje firma ATM, zaś Innovation Technology Group tworzy część akwizycyjną, która będzie zarządzać zdalną komunikacją z licznikami.

Projekt AMI w wersji docelowej obsłuży ponad 3 miliony układów pomiarowych. Działy konsultingu i wsparcia sprzedaży Oracle Polska wspomogły partnerów w obszarze przygotowania architektury systemu oraz prowadzą dla nich warsztaty technologiczne dla przekazania specjalistycznej wiedzy i podniesienia kompetencji w zakresie technologii Oracle.

Najważniejszym produktem Oracle wykorzystanym w projekcie AMI jest maszyna Oracle Exadata. Produkt ten łączy sprzęt i oprogramowanie w jednym zoptymalizowanym zestawie, dzięki czemu jest w stanie zapewnić bezproblemowe przetwarzanie miliardów odczytów, które pojawią po uruchomieniu systemu. Źródłem tak ogromnej liczby danych jest sposób działania sieci intelignentnej, w której do centralnego repozytorium trafią odczyty dokonywane nawet co 15 minut.

Info: Oracle

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry