Koncert „Spojrzenie Wolności” sponsorowany przez PKO Bank Polski

AKTUALNOŚCI, KONCERTY, MUZYKA, ROZRYWKA, WYDARZENIA KULTURALNE

Już 29 lipca na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się niezwykłe widowisko muzyczno-wizualne. Koncert utworów autorstwa Jana A. P. Kaczmarka „Spojrzenie Wolności”, połączony z prezentacją specjalnych materiałów wizualnych, uświetni obchody 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Sponsorem Głównym tego wydarzenia jest PKO Bank Polski.

Celem plenerowego koncertu jest przekazanie emocji, jakie towarzyszyły młodym Powstańcom podczas działań zbrojnych w Warszawie w 1944 roku, związanych z ideą wolności, o którą walczyli. Poprzez ten projekt Muzeum Powstania Warszawskiego pragnie pokazać uniwersalną wartość, jaka towarzyszy każdemu człowiekowi i która motywowała Powstańców – potrzeba wolności. To właśnie Powstanie Warszawskie doskonale symbolizuje realizację tej potrzeby.

– Historia PKO Banku Polskiego jest ściśle związana z najnowszą historią Polski. Uczestnictwo w obchodach rocznic ważnych wydarzeń, takich jak Powstanie Warszawskie, jest zatem z naszego punktu widzenia naturalne. Poprzez partnerstwo w takich inicjatywach jak koncert „Spojrzenie Wolności” utrwalamy pamięć o ważnych kartach naszej wspólnej historii – mówi Zbigniew Jagiełło, Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Muzykę do widowiska, które rozpocznie się 29 lipca o godz. 21, skomponował specjalnie z okazji obchodów 67. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego światowej sławy polski kompozytor Jan A. P. Kaczmarek. Utwory wykona Polska Orkiestra Radiowa pod batutą dyrygenta Macieja Sztora.

W koncercie wezmą udział również: znany pianista Leszek Możdżer i jako DJ Oshowski syn kompozytora, Szymon Kaczmarek. Utwór „Otwarte okno”, który m.in. zostanie zaprezentowany, jest więc okazją do zderzenia dwóch pokoleń – spojrzenia młodych i starszych na sprawę walki o wolność.

Widowisko będzie wzbogacone o część wizualną, przygotowaną pod nadzorem i według koncepcji autorskiej Jana A. P. Kaczmarka w oparciu o materiały archiwalne Muzeum Powstania Warszawskiego, m.in. fotografie i kroniki powstańcze.

Osoby, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w koncercie, będą miały okazję obejrzeć jego retransmisję 1 sierpnia o godz.16.20 na antenie TVP1. Całe widowisko zostanie również zarejestrowane i udostępnione na płytach DVD i CD.

Źródło: PKO

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry