Zmiany w McDonalds? Zależy dla kogo …

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, KUCHNIA, STYL ŻYCIA, ŚWIAT, ZDROWIE I URODA

Restauracje McDonalds w USA czeka wielka rewolucja! Pod wpływem opinii publicznej i presji społeczeństwa, które coraz bardziej zaczyna dbać o zdrowie (Amerykanie należą do najgrubszych osób na świecie), zestawy Happy Meal będą „odchudzone”. Odchudzenie będzie polegało na dodawaniu do dziecięcych zestawów owoców i warzyw, przy równoczesnym zmniejszeniu ilości frytek. Kupując „nowy” zestaw klienci będą mieli do wyboru: jabłka, ananasy, mandarynki, rodzynki lub marchewkę – menu uzależnione będzie od pory roku i regionu. Z kolei porcja frytek będzie uszczuplona o połowę – wszystko to w trosce o zdrowie najmłodszych osób.

McDonalds planuje wprowadzić zmiany w życie już za dwa miesiące, a do kwietnia przyszłego roku mają już obowiązywać we wszystkich restauracjach na terenie USA. Równocześnie firma zapewnia, że nie podniesie cen swoich produktów.
Ciekawe czy te zmiany w jakikolwiek sposób wpłyną na nawyki żywieniowe mieszkańców USA.

Przeciętny Amerykanin kojarzy się zazwyczaj z chorobliwie otyłym człowiekiem, zajadającym się hamburgerami. Trudno sobie wyobrazić, że nagle tacy rodzice w trosce o zdrowie swoich dzieci będą kupować im owoce w Mcdonaldzie. Raczej kupią im „dorosłe” zestawy z normalną porcją frytek i soczystym burgerem oraz litrem coli – obowiązkowo light, żeby nie przytyć…

A tak na serio … czy warto jeść w MC ? popatrzcie na film z hodowli kurczaków dla McDonalda …[ zdjęcia drastyczne ]. Zastanawiające jest,że McDonalds myśli tylko o klientach (mających wybór i świadomie jedzących ich produkty) nie wspominając w ogóle o zwierzętach i metodach jakie panują w miejscach takich jak przedstawionych na poniższym filmie.

Źródło: ABC NEWS via Yahoo! /PETA

Powiązane wpisy

  • Projektowanie ogrodów wrocław

    To wynika wszystko z lenistwa. Lepiej iść do mc donalda niż samemu przyrządzić zdrowe wartościowe potrawy…


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry