Jubileuszowe „Nevermind” Nirvany już we wrześniu

AKTUALNOŚCI, MUZYKA, ROZRYWKA

W tym roku mija dwudziesta rocznica wydania jednego z najważniejszych albumów w historii rocka – „Nevermind” Nirvany. Z tej okazji już 19 września ukaże się reedycja płyty – prawdziwa gratka dla miłośników zespołu Kurta Cobaina.

Longplay, z którego pochodzą takie utwory, jak „Smells Like Teen Spirit” czy „Come As You Are”, miał swoją premierę 24 września 1991 roku i rozszedł się w nakładzie 30 milionów egzemplarzy na całym świecie.

Reedycja albumu będzie dostępna w kilku formatach. Jednym z wariantów jest zestaw czterech płyt CD oraz jednej DVD, na którą trafią m.in. nagrania z sesji dla BBC oraz z koncertu w Paramount Theathre w Seattle. Dopełnieniem kompletu będzie 90-stronicowa książeczka.

Na limitowanej edycji Super Deluxe znajdą się nagrania demo zarejestrowane w studiu producenta płyty – Butcha Viga oraz próby poprzedzające właściwą wersję albumu. W mniej rozbudowanych wariantach miłośnicy Nirvany znajdą zremasterowany oryginał longplaya, utwory ze stron B singli, alternatywne miksy, a także nagrania radiowe i koncertowe.

Przygotowała: Agnieszka Ślęzak

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry