Najbardziej wybuchowe składniki z facebookowego kotła – grupy.

AKTUALNOŚCI, KONWERGENCJA, MEDIA, ŚWIAT

Wiadomo już, że Norweg Anders Behring Breivik, zamachowiec, który dokonał masakry na wyspie Utøya należał do kilku, skrajnie prawicowych grup na Facebooku. Przekazywane przez jedną z nich, The English Defense League treści nazwał „inspirującymi”.

Allfacebook.com donosi, że wspominana grupa 2 lata temu, czyli przed facebookowym boomem miała jedynie 50 członków. W chwili dokonania przez Breivika zamachów ich lilczba wzrosła do ponad 10 tys. The English Defense League jest nieoficjalnym, ulicznym zgromadzeniem, które wzywa do walki z islamskim ekstremizmem „nękającym Wielką Brytanię”. Niektórzy analitycy rynku mediów określają social-networkowe środowisko Facebooka jako wyjątkowo przyjazne dla hodowania i rozpowszechniania negatywnych, nienawistnych treści.

Liderzy EDL odcinają się jednak od Breivika i wszelkich przejawów terroryzmu. Na blogu ugrupowania możemy przeczytać, że oficjalna strona EDL na Facebooku została przejęta przez hakerów, którzy umieszczają dane osobowe bojówkarzy na ścianie fan page’u. „To może posłużyć zlokalizowaniu i zamordowaniu niektórych z nas przez islamskich ekstremistów” – piszą liderzy zgrupowania.

Wojny bojówkarzy, „inspirujące”, negatywne treści, islamscy ekstremiści.. to wszystko może być wybuchowym składnikiem w social-networkowej miksturze z facebookowego kotła. Pytanie tylko, kiedy nastąpi wybuch.

Przygotowała: Anna Jankowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry