Poradnik: Jak walczyć z foto-starzeniem?

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, STYL ŻYCIA, ZDROWIE I URODA

Zapobiegać jest łatwo, trudniej leczyć. Jednak medycyna i kosmetyka nie są bezsilne w tym przypadku. Na rynku pojawiają się coraz to nowsze narzędzia, zabiegi, ściślej ukierunkowane w konkretny problem a przez to lepiej dostosowane do potrzeb dzisiejszego klienta.

© Subbotina Anna /Fotolia

Nie każdy zabieg dla każdego!

Możemy znaleźć bardzo dużą ilość zabiegów laserowych wspomagających cofanie efektu foto-starzenia. Jednym z nich jest laser frakcyjny. Dzięki zmniejszonemu polu rażenia jest bezpieczniejszy a efekt taki sam a często lepszy niż przy tradycyjnym. Laser Jagowy odpowiada za usuwanie przebarwień i choć jest dość drastyczny w działaniu, za to bardzo skuteczny. IPL (nie laser) również doskonale usuwa przebarwienia oraz rozszerzone naczynka.

Zabieg mezoterapii wykonać można na dwa sposoby: mezoterapia igłowa lub bezigłowa. Podczas tego zabiegu dostarczana jest skórze skoncentrowana ilość substancji nawilżających, które pobudzają odnowę. Igłową można przeprowadzić w gabinetach chirurgii estetycznej lub u dermatologa. Zabieg jest wykonywany przez wyspecjalizowany personel i polega na nastrzykiwaniu skóry koncentratami witaminowymi i nie tylko. Bezigłowa metoda jest przeprowadzana przez kosmetologa lub kosmetyczkę za pomocą maszyny wykorzystującej ultradźwięki. Jest to tańsza metoda, ale potrzeba całej serii aby uzyskać efekt taki jak przy mezoterapii igłowej.

Botoks. Metoda ta niweluje już powstałe bruzdy lub zmarszczki. Botoksem usuwa się zazwyczaj lwią zmarszczkę, bądź zmarszczki mimiczne. Działanie toksyny botulinowej to porażenie mięśni i unieczynnienie ich na pewien czas, około 6 miesięcy. Zabieg o spektakularnym efekcie, ale za to drogi. Wykonany przez osobę niewykwalifikowaną może wyrządzić wiele krzywdy i problemów na następnych kilka lat a czasem na całe życie.

Kwas Hialuronowy coraz częściej wykorzystywany jest nie tylko w kremach (niewielka wchłanialność nawet w przypadku cząsteczek liofilizowanych lub rozszczepianych węglem), ale również w postaci zastrzyków (delikatny efekt wypełnienia, doskonale nawilża, odświeża skórę). Ten zabieg mogą stosować bez obaw nawet młode osoby. Bardzo naturalny efekt, nie zmienia mimiki, nie poraża i jest stosunkowo bezpieczny.

Peelingi zarówno chemiczne, jak i mechaniczne, będą dobroczynnie odświeżać skórę oraz pobudzać ją do odnowy. Trzeba pamiętać jedynie, aby były stosowane nie częściej niż raz w tygodniu (mechaniczny, domowy); w salonach kosmetycznych lub dermatologicznych wedle zaleceń osoby prowadzącej. Chemiczne tak zwane ‘kwasy’ mogą być stosowane w serii, bądź pojedynczo, tylko jesienią lub wiosną w momencie słabego nasłonecznienia. Peeling kawitacyjny można wykonywać przez cały rok. Jego efekt jest delikatniejszy niż w przypadku ‘kwasów’. Pomimo swojego słabego działanie nie zwalnia jednak od stosowania filtrów ochronnych. Kolejnym zabiegiem kosmetycznym jest mikrodermabrazja/abrazja – od delikatnej do bardzo mocnej. Zabieg ten również może być stosowany w serii lub pojedynczo i również w okresach słabego nasłonecznienia. Peelingi oprócz właściwości pobudzających działają wyrównująco na skórą i mogą niwelować niektóre drobne zmarszczki czy blizny.
Wyżej wymienione zabiegi to jedynie kilka ze sposobów walki z efektem foto-starzenia. Dzisiaj dostępny jest cały wachlarz możliwości, dzięki którym możemy pielęgnować skórę. Każdego dnia pojawiają się nowe możliwości i są one coraz skuteczniejsze.
Używajmy filtrów przeciwsłonecznych nie tylko na plaży ale również na co dzień.

Przygotowała: Marta Mieczkowska

Powiązane wpisy

  • Medycyna estetyczna bardzo szybko się rozwija, już teraz niektóre zabiegi potrafią zdziałać cuda. Tylko czekać aż wymyślą sposób by się nie starzeć.

  • Małgorzata

    Dobry pomysł- w krótkiej, zwartej formie fachowo przekazane niezbędne informacje o różnych zabiegach wspomagających naszą skórę Cenne informacje zwłaszcza teraz, gdy jest ona narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry