9/11 na Facebooku

AKTUALNOŚCI, INTERNET, POLSKA, SOCIAL MEDIA, ŚWIAT

Kanały informacyjne i edukacyjne zachęcają nas do wspominania dnia największego w historii Stanów Zjednoczonych zamachu terrorystycznego. Gdzie byłeś i co myślałeś 9.11.2001 r., kiedy samoloty wbijały się w szklaną bryłę World Trade Center? – pytają.

National Geographic uruchomił na Facebooku aplikację “Remembering 9/11 – Where Were You?” (“Wspominanie 9/11 – Gdzie Byłeś”). Projekt ma na celu zebranie wspomnień głównie mieszkanców Stanów Zjednoczonych, których wiadomość o ataku zastała na amerykańskiej ziemi. Głównie, ale nie tylko, bo każdy z nas ma okazję dodać swoją historię.

Stronę aplikacji otwiera mapa, na której można zaznaczyć lokalizację i dodać wspomnienie. Ta nowa odsłona social-networkowej wersji National Geographic posiada swoje facebookowe funkcje, np. taką, która pozwala na odszukanie historii osób, które znajdują się na naszej liście znajomych.

Strona ma obecnie niewielu, bo ponad 70 fanów, ale do wrześniowej rocznicy liczba z pewnością wzrośnie kilkukrotnie, tym bardziej, że swoje wspomnienia dodawać mogą użytkownicy Facebooka z całego świata. Co sądzicie o takiej formie „współwspominania”?

Przygotowała: Anna Jankowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry