Nickelodeon HD jesienią w Polsce

AKTUALNOŚCI, MEDIA, POLSKA, TELEWIZJA

W październiku 2011 roku oferta stacji tematycznych z portfolio Viacom International Media Networks Polska poszerzy się o kolejny, dwunasty kanał – Nickelodeon HD. Nowa stacja, firmowana marką Nickelodeon w pierwszej kolejności trafi do Cyfrowego Polsatu, największej platformy satelitarnej, posiadającej blisko 3,5 miliona abonentów.

Po udanym debiucie w Wielkiej Brytanii w 2010 roku, Nickelodeon HD pojawi się teraz na rynku polskim. Pierwszym operatorem, który włączy kanał do swojej oferty jest największa w kraju i czwarta w Europie platforma satelitarna– Cyfrowy Polsat. Dzięki temu stacja znajdzie się w zasięgu ok. 25% polskich gospodarstw domowych.

„Cieszy mnie, że już na jesieni będziemy mogli zaoferować polskim widzom najlepsze programy Nickelodeona, takie jak „Pingwiny z Madagaskaru” czy „iCarly” po raz pierwszy w jakości high definition. Wierzę, że nowa stacja szybko zyska wierne grono zwolenników – zarówno wśród młodszych, jak i starszych widzów ” – komentuje Marta Szwakopf, Senior Channel Manager, Nickelodeon.

„Bardzo się cieszę, że już po raz kolejny to właśnie nasza platforma została partnerem wprowadzającym na polski rynek znany, lubiany i – co najważniejsze – oczekiwany kanał telewizyjny. Tym razem debiutuje u nas prestiżowa marka dla dzieci i młodzieży w wysokiej rozdzielczości, poszerzając nasze portfolio kanałów HD i zdobywając fanów high definition w najmłodszej grupie wiekowej” – dodaje Beata Białkowska, Dyrektor Marketingu, Cyfrowy Polsat S.A.

Nickelodeon HD to trzecia stacja z „rodziny” kanałów dziecięcych Nickelodeon w ofercie Viacom International Media Networks Polska (obok Nickelodeon i Nick Jr.). Kanał jest skierowany do fanów animacji oraz seriali dla młodzieży w najwyższej telewizyjnej jakości high definition.

W ofercie programowej kanału znajdą się zarówno popularne kreskówki, znane z Nickelodeona („SpongeBob Kanciastoporty”, „Planeta Sheena”, „Fanboy i Chum Chum”, „Pingwiny z Madagaskaru”) jak również najlepsze seriale z gatunku live action („iCarly”, „Victoria znaczy zwycięstwo”, „Big Time Rush”, „Tajemnice domu Anubisa”). Łącznie w pierwszym roku emisji Nickelodeon HD wyemituje ponad 200 godzin programów w jakości HD. Premierowo, już w październiku (czyli na miesiąc przed emisją w Nickelodeon Polska) zadebiutuje nowy serial „Super Ninja” o przygodach nastolatka, który pewnego dnia dowiaduje się, ze należy do klanu legendarnych wojowników.

Źródło: MTVNetworks

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry