Oprah Winfrey nagrodzona honorowym Oscarem

AKTUALNOŚCI, FILM, GWIAZDY, ROZRYWKA, ŚWIAT

Amerykańska Akademia Filmowa podjęła decyzję o przyznaniu honorowych Oscarów gospodyni słynnego talk-show Oprah Winfrey, aktorowi Jamesowi Earlowi Jonesowi i wizażyście Dickowi Smithowi. Odbiorą je 22 listopada, podczas gali Governors Awards. Oprah Winfrey zostanie wręczona nagroda Jean Hersholt Humanitarian Award, którą przyznaje się za działalność humanitarną i filantropijną.

Photo credit: Greg Harbaugh / ©A.M.P.A.S

Amerykanka jest bowiem zaangażowana w prace wielu organizacji charytatywnych, sama założyła fundację wspierającą rozwój dziewcząt w RPA. To jednak nie pierwsza przygoda Winfrey z Akademią Filmową – w 1986 roku była nominowana do Oscara za swoją drugoplanową rolę w filmie „Kolor purpury”.

James Earl Jones i Dick Smith zostaną nagrodzeni za swój całokształt pracy w przemyśle filmowym. Ten pierwszy jest znany przede wszystkim jako głos Dartha Vadera w sadze „Gwiezdne wojny”. Zagrał w ponad 50 filmów, w tym „Wielkiej nadziei białych”, za którą został doceniony nominacją do Nagrody Akademii Filmowej.

Dick Smith to weteran w przemyśle rozrywkowym – jest wizażystą już od 1945 roku, współpracował przy takich produkcjach jak „Ojciec chrzestny”, „Egzorcysta”, „Taksówkarz” czy „Amadeusz”. Za tę ostatnią otrzymał Oscara.

Źródło: Oscars.org
Przygotowała: Agnieszka Ślęzak

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry