PTC ukarana za loterię SMS-ową

AKTUALNOŚCI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, GOSPODARKA, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA

Polska Telefonia Cyfrowa będzie musiała zapłacić 5 milionów zł za loterię sms-ową „Czy stałeś się dzisiaj Milionerem” – taką decyzję podjął Urząd Komunikacji Elektronicznej.
Adresatami loterii prowadzonej przez firmę Mobile Formats byli abonenci sieci Era i Heyah. Użytkownicy dostawali wiadomości, zarówno tekstowe, jak i nagrane przez lektora, zachęcające do wzięcia udziału w zabawie. Jeśli odbiorca zgodził się na uczestnictwo w grze, z jego konta ubywało 4,88 zł dziennie, aż do momentu wysłania SMS-a o rezygnacji z loterii.

stock.xchng

Wcześniej tą sprawą zajęła się już Komisja Etyki Reklamy, która uznała takie wiadomości za wprowadzające abonentów sieci komórkowych w błąd. UKE stwierdził natomiast, iż do rozsyłania takich SMS-ów zastosowano automatyczny system wywołujący, co jest zabronione bez zgody użytkowników. Podkreślił także, że w tym przypadku została naruszona prywatność klientów PTC.
Konsekwencją takiej promocji loterii jest kara w wysokości 5 milionów zł. UKE uzasadnił tę kwotę faktem, iż PTC ma już na swoim koncie naruszenie obowiązków informacyjnych wobec swoich abonentów. Operator może odwołać się od tej decyzji do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Źródło: UKE
Przygotowała: A.Ślęzak

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry