Facebook idealny na niż demograficzny

AKTUALNOŚCI, STYL ŻYCIA, ŚWIAT

Facebook zakotwiczył się w świadomości ludzkości na dobre. Tkwi tam tak głęboko, że urzędnicy poważnie rozpatrują jego wpływ na kształt współczesnego społeczeństwa.Indonezyjskie władze obwiniają Facebook za gwałtowny wzrost liczby nieletnich matek w tym kraju.

Photo: Robert Kneschke

Urzędnicy z prowincji Yogyakarta twierdzą, że młodzi ludzie spotykają się na umawianych za biernym pośrednictwem serwisu randkach, które często kończą się zajściem w ciążę.

„Każdy ma dostęp do Facebooka, nawet na wsiach. To prowadzi do pozamałżeńskich ciąż nastolatków” – powiedziała gazecie „The Jakarta Post” Siti Haryanti

przedstawicielka lokalnego sądu obyczajowego dla nieletnich. Według statystyk przedstawionych przez kobietę, w tym roku do sądu wpłynęło 130 wniosków o ślub cywilny nastoletnich par. W roku ubiegłym przedstawiono jedynie 30 takich dokumentów.

Według Inside Facebook Gold ponad 38.9 mln obywateli Indonezji używa Facebooka, co czyni ten kraj drugim co do wielkości, po Stanach, rynkiem socialnetworkingu. Czy uważacie, że oskarżenia indonezyjskich władz są bezpodstawne?

Źródło: The Jakarta Post
Przygotowała: Anna Jankowska

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry