Wrocław – miasto spotkań na…śmierdzącym dworcu!

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, PODRÓŻE, POLSKA, STYL ŻYCIA

Wrocław – stolica Dolnego Śląska, zamieszkana przez ponad 630 tys. mieszkańców. Miasto rozpoznawalne w całej Polsce dzięki Rynkowi, Hali Ludowej, Panoramie Racławickiej i innym zabytkom. Miasto–organizator Euro 2012, Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r. Nowy stadion jest już na ukończeniu, nowy terminal lotniska oddany będzie do użytku jeszcze w tym roku; za miesiąc otwarcie w całości Autostradowej Obwodnicy. Co jeszcze turysta może spotkać we Wrocławiu? Śmierdzący dworzec!

stock.xchng

Od zeszłego roku wrocławski dworzec główny jest remontowany. Oddano już do użytku nowy peron szósty, peron piąty i czwarty. Wizualnie zmiany są mocno zauważalne (na korzyść), ale zapach pozostawia wiele do życzenia.

Nowo położone tory metodą „bezpodsypkowej nawierzchni kolejowej” wyglądałyby również ładnie, ale nasze pociągi w zdecydowanej większości nie są wyposażone w „zamknięty” obieg toalet. W związku z tym, jeśli podróżny (pomimo zakazu) korzysta z ubikacji to zawartość toalety spada bezpośrednio na torowisko. Dlatego turysta wysiadając z pociągu zobaczy kupy, kawałki papieru toaletowego i żółtą ciecz. W nozdrza uderzy go powalający zapach uryny.

Możliwe, że osoby odpowiedzialne za utrzymanie dworca w czystości nie widzą w tym żadnego problemu. W końcu przed remontem też śmierdziało, to po remoncie też może. Nie wiadomo dlaczego nie można zamykać toalet przed wjazdem na dworzec główny? Dla konduktora/kierownika pociągu to parę minut pracy – wystarczy się przejść po całym składzie.

A czemu nie można myjką ciśnieniową spłukiwać nieczystości np. każdego dnia rano? Od lat wiadomo, że dla kolejarzy „niedasizm” jest ulubionym słowem a idealnie by było, gdyby pasażerów nie było wcale – wtedy nie ma pociągów i problem sam się rozwiąże. Z drugiej strony czy podróżni muszą akurat korzystać z toalety, kiedy pociąg stoi na peronie. Przecież jest taki zakaz! Może mandaty byłyby jakimś rozwiązaniem? Co o tym sądzicie?

Powiązane wpisy

 • salto_angel

  Ano podłapały. Dzisiaj w głównym wydaniu Faktów TVP Wrocław będzie o tym! Ale wy byliście pierwsi 😉

 • Redakcja

  Widzimy,że media podłapały temat i bardzo się cieszymy! 😉

 • Redakcja

  Jakbyś się podzielił informacją gdzie są, to byłoby miło 🙂 hehe

 • Eugeniusz Ewangelista

  Nom, Ja znalazłem błędy.


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry