Rewolucja przelewowa!

AKTUALNOŚCI, BANKI, BIZNES, CIEKAWOSTKI, POLSKA

Już niebawem czeka nas nowa jakość w zakresie przelewów. Po wysłaniu przelewu na konto w innym banku nie będziemy musieli czekać paru godzin czy nawet dni tylko…parę sekund! Na dodatek nie będziemy ograniczeni czasowo w dokonywaniu transakcji przelewu: nie ważne, czy pieniądze wyślemy o godz. ósmej rano czy o trzeciej w nocy, w środę czy niedzielę – pieniądze będą na koncie w czasie rzeczywistym, co oznacza kilka sekund.

stock.xchng

A wszystko to dzięki nowemu systemowi rozliczeń płatności natychmiastowych, który zostanie zaproponowany bankom już na początku 2012 roku przez Krajowa Izbę Rozliczeniową S.A. Takie nowoczesne rozwiązanie na rynku płatności będzie pierwszym tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. W tej chwili jedynie w Wielkiej Brytanii funkcjonuje podobny system, który jest oferowany przez brytyjską izbę rozliczeniową VocaLink.

Platforma jest odpowiedzią na coraz popularniejsze konta tzw. internetowe. Każdy z posiadaczy takiego konta może w dowolnej chwili zalogować się i wysłać przelew lub dokonać innych płatności w internecie. Wg badań w Polsce mamy już prawie 10 milionów takich użytkowników, a w porównaniu do zeszłego roku ich liczba wzrosła o prawie 20 procent.

Konto internetowe to bardzo wygodna forma konta bankowego z kilku względów:
– najczęściej takie konta są bezpłatne, często przelewy zlecane w tym koncie są również darmowe,
– mamy dostęp 24 godziny do naszych pieniędzy,
– nie musimy czekać i marnować czasu czekając w kolejce na poczcie czy banku, żeby zapłacić rachunki za energię elektryczną, gaz, mieszkanie, telefon itp.

Dzięki systemowi rozliczeń natychmiastowych osoby, które z różnych przyczyn czekają do ostatniej chwili z płatnościami, będą mogły spać spokojnie i uregulować zobowiązania kilka minut przed północą, bez konsekwencji w postaci kary za zwlokę. Co prawda, od 1994 roku w Polsce obowiązuje system płatności „Eliksir”, ale dotyczy on transakcji międzybankowych i „zwykły” Kowalski nie ma doń dostępu poprzez swoje konto internetowe.

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry