Hackdays dla fanów nowych technologii

AKTUALNOŚCI, CIEKAWOSTKI, GADŻETY, POLSKA, TECHNOLOGIE

Pokazy dotykowego stołu, prezentacje aplikacji „zastępującej oko” dla niewidomych czy programów wykorzystujących rzeczywistość rozszerzoną, a nawet warsztaty z wykonywania własnych urządzeń elektronicznych czekają miłośników nowych technologii, uczestniczących w Hackdays w Łodzi. Wydarzenia odbywać się będą od 18 do 21 sierpnia. Cztery dni wypełnione będą prezentacjami, warsztatami, koncertami i pokazami.

Hackdays to otwarte wydarzenie, którego założeniem jest powiązanie ze sobą twórców z zakresu nowych technologii i sztuki.

19 sierpnia polska grupa PanGenerator prezentować będzie swój instrument muzyczny dodecaudion – dwunastościan, który dźwięki tworzy m.in. dzięki systemom czujników na podczerwień.

W piątek odbędzie się też tzw. Laser Tagging. Kamera połączona z komputerem i rzutnikiem może sczytywać światło lasera ze ściany, wzmacniać je lub dowolnie przekształcać i na tej podstawie wyświetlać na ścianie animacje. Daje to wrażenie rysowania po wielkich przestrzeniach. W zależności od inwencji można tworzyć dowolne, wielobarwne kształty. Jak zapewniają organizatorzy, każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własny obraz.

Wśród pokazów przewidziany jest również pokaz EU_tracera, który na podstawie natężenia ruchu w Internecie w danej chwili tworzy obrazy i muzykę (http://paweljanicki.jp/eutracer/).

Uczestnicy Hackdays będą również świadkami widowiska Flylight Display. Podczas niego balony napełnione helem połączone w macierz staną się wielkim ekranem. Każdy z balonów będzie miał wewnątrz diodę RGB i stanie się „pikselem” ogromnego ekranu latającego nad głowami publiczności i wyświetlającego animacje.

Poza tym odbędą się wykłady o 3D mappingu, prezentacje o wykorzystaniu nowoczesnych technologii mobilnych w muzeach, spotkanie z twórcami aplikacji iVisualEye, która ułatwić ma poruszanie się osobom niewidomym oraz miejsce będzie miał pokaz działania dotykowego stołu. Chętni będą mogli wziąć udział w warsztatach z tworzenia urządzeń elektronicznych.

Udział w festiwalu jest bezpłatny. Osoby, które chcą wziąć udział w warsztatach, muszą się wcześniej zarejestrować.

Szczegóły Hackdays na stronie http://hackdays.pl/

Źródło: PAP – Nauka w Polsce

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry