Piszesz? Publikuj książki w sieci.

AKTUALNOŚCI, BIZNES, KONWERGENCJA, MEDIA, POLSKA

Na początku sierpnia oficjalnie wystartowała Platforma Self-publishingu Virtualo dla niezależnych autorów, którzy chcą publikować swoje książki w sieci i sprzedawać je w największych polskich księgarniach internetowych jak empik.com, Gandalf czy Amazonka.

Self-publishing, czyli publikowanie ebooków bez udziału wydawnictwa, szturmem podbił Stany Zjednoczone, kraje azjatyckie oraz europejskie i staje się coraz bardziej popularny również w Polsce. Za granicą głośno jest o sukcesie takich autorów jak Amanda Hocking, która sprzedała prawie pół miliona ebooków, czy Oliver Potzsch i J.A. Konrath, którzy sprzedali po sto tysięcy egzemplarzy. Gorącym tematem ostatniego miesiąca jest również Self-publisher John Lock, który sprzedał ponad milion egzemplarzy swojego ebooka w 5 miesięcy, podobnie jak Stieg Larsson, James Patterson czy Nora Roberts. Zagraniczni autorzy publikują poprzez takie platformy jak: Amazon, Barnes&Noble, Smashwords czy Lulu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom polskich Self-Publisherów Virtualo stworzyło platformę za pośrednictwem której autorzy będą mogli dodawać swoje ebooki do sieci dystrybucji Virtualo czyli do empik.com, Gandalfa, Amazonki, NaKanapie.pl oraz innych księgarń partnerskich. Swoich sił w self-publishingu spróbować może zarówno początkujący, jak również zawodowy twórca. Autor książki otrzymuje 50% dochodów od ceny netto z każdego sprzedanego egzemplarza, a nie 7-10% jak w przypadku współpracy z tradycyjnym wydawnictwem. Gatunek książki jest dowolny – może to być proza, poezja czy publikacje naukowe. Cenę publikacji wyznacza autor i może ona wynosić od 0,99zł dla książek niezabezpieczonych oraz od 9,99zł dla książek z DRM. Książki opublikowane za pośrednictwem Virtualo można odczytywać na iPadzie, iPhone, iPod touch, komputerach osobistych Windows i Apple, urządzeniach Android oraz oczywiście na większości dostępnych e-czytników obsługujących DRM.

Platforma udostępniona pod adresem http://selfpublishing.virtualo.pl umożliwia autorowi zautomatyzowany, szybki i uproszczony proces wydawniczy. Autor rejestruje się w serwisie i akceptuje regulamin będący podstawą współpracy z Virtualo. Po zarejestrowaniu konta autor będzie miał dostęp do swojego panelu, za pośrednictwem którego będzie mógł dodawać ebooki w formatach PDF i EPUB. Jeżeli przesłany materiał będzie spełniał wymogi regulaminu zostanie zamieszczony w księgarniach partnerskich w ciągu 7 dni roboczych od ich wprowadzenia na platformę przez autora. W innym przypadku autor zostanie poproszony o poprawienie przesłanego materiału.

Źródło: Virtualo

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry