Wrocławianie masowo oddają swoje zwierzęta do schroniska

AKTUALNOŚCI, POLSKA, STYL ŻYCIA, ZWIERZĘTA

Dlaczego aktor reklamujący bank jest dla większości z nas bardziej przekonywujący, od tego, który promuje akcje adopcyjne zwierząt? Dlaczego mimo licznych spotów reklamowych i akcji społecznych oraz rosnącej, pro-zwierzęcej świadomości wstrzykiwanej nam wraz z zachodnimi wzorcami wciąż porzucamy?
We Wrocławiu, Europejskiej Stolicy Kultury 2016, liczba kotów, które trafiły do schroniska tego lata wzrosła o ponad 100%. Zwykle było ich 100, teraz jest 250.

Nie lepiej jest z psami, jest ich ponad 400. Zofia Białoszewska, dyrektor nowego, wrocławskiego schroniska na ulicy Ślazowej określa sytuację jako „tragiczną”:

„Sytuacja jest najgorsza od momentu, kiedy schronisko istnieje. Trafiło do nas bardzo dużo zwierząt. (…) Dlaczego Wrocławianie postanowili nagle porzucić swoje zwierzęta – nie mam pojęcia. Ale nie możemy sobie z tym poradzić. Zwierząt jest bardzo dużo, szczególnie kotów. Koty bardzo źle to znoszą. Nie chcą jeść, tracą odporność, nie lubią takiego gromadnego życia.” – alarmuje w udzielonym Gazety Wyborczej wywiadzie.

Znudzeni lub zmęczeni swoimi „pupilami” właściciele rozgrzeszają się z porzucania zwierzęt tym, że wrocławskie schronisko jest najnowocześniejszym i najlepszym tego typu obiektem w Polsce. Dlatego też zwierzęciu będzie w przytulisku dobrze. Ktoś, kto miał kiedykolwiek zwierzę w swoim domu, wie że nie jest to prawdą. Jak mówi dyrektor wrocławskiej placówki „choćby były tu miski ze złota, to schronisko zawsze pozostanie przechowalnią”.

Przygotowała: Anna Jankowska
Źródło: TOZ/GW

Notka od redaktora naczelnego:
NASTĘPNYM RAZEM JAK ‚JĘCZĄCE i MARUDZĄCE’ DZIECKO POPROSI CIE O PREZENT typu – …MAMUSIU JAK CHCĘ PIESKA/KOTKA .. POMYŚL CZY JESTEŚ W STANIE PODPISAĆ Z NIM KONTRAKT NA OPIEKĘ I MIŁOŚĆ NA CO NAJMNIEJ 15 LAT. JEŚLI NIE, KUP DZIECKU PLUSZAKA i NIE ULEGAJ!

PEACE OUT ..

Powiązane wpisy


Drogi czytelniku, nasza strona internetowa korzysta z plików cookies
Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj.

Prawa autorskie © 2010-2014 NEWSFix Magazine.
Wszelkie prawa zastrzeżone.

Powrót do góry